2019-05-26 – VI Niedziela Wielkanocy

 1
Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 18.oo do końca maja. W kaplicy szpitalnej nabożeństwo majowe  o 17.oo.
Również  codziennie o godz. 21.oo Apel Jasnogórski przy figurze Matki Boskiej.

2
Dzisiaj na mszy św. o godz. 15.oo błogosławieństwo dzieci, które w tym miesiącu obchodzą  „roczek”. Przynosimy świecę chrzcielną dziecka.

3
W najbliższą środę rozpoczynają się nasze rekolekcje parafialne. Zasada jest taka, że każdego dnia są konferencje na mszy św. o godz. 8.00 i 18.30. A ponadto w środę 29 maja zapraszamy młodzież już bierzmowaną i przygotowującą się do bierzmowania z klas VII (obowiązkowo) na spotkanie do domu katolickiego o godz. 18.30. Spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim. W czwartek 30 maja na mszę św. o 8.oo zapraszamy Żywy Różaniec, a na wieczór o godz. 18.30 zapraszamy małżeństwa z dziećmi na odnowienie ślubowań małżeńskich, połączone z indywidualnym błogosławieństwem każdego małżeństwa i rodziny. W piątek 31 maja zapraszamy na dodatkową mszę św. o godz. 10.oo osoby chore i niepełnosprawne. Po mszy błogosławieństwo lourdzkie dla tych osób. I także w piątek po mszy o godz. 18.30 Droga Krzyżowa wokół kościoła, połączona z intronizacją krzyża. W sobotę 1 czerwca rano o 8.oo msza św. połączona z nabożeństwem fatimskim. A wieczorem o godz. 18.30 nabożeństwo na cmentarzu parafialnym. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach. Serdecznie wszystkich zapraszamy, aby przez te ćwiczenia duchowe przygotować się do godnego przyjęcia Matki Bożej w Jej kopii Cudownego Obrazu.

4
Wyjazd na spotkanie młodzieży na Lednicę w dniu 1 czerwca o godz.       Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 40 zł. Zapisy u ks. Mateusza.

5
Msza św. o dobre urodzaje zostanie odprawiona  w kaplicy w Podrzeczu w czwartek 30 maja  o godz. 19.oo.

6
W wakacje, w dniach 24 – 26 czerwca zamierzamy zorganizować wędrowny obóz w Górach Stołowych i Bystrzyckich. Nocleg w schronisku. Koszt z wyżywieniem i dojazdem 180 zł. Zapraszamy młodzież i  dzieci. Zgłoszenia z wpłatą 50 zł.  w biurze parafialnym. Informacje u ks. proboszcza.

7
Ostatnio zmarli śp. Aniela Stróżyńska z Podrzecza, Oskar Szafraniak i Jan Piecuch – oboje z ul. Łokietka; Jan Olejniczak z ul. Przemysława II; Roman Lokś z ul. 1 Maja; Roman Smektała z ul. Bojanowskiego.  Wieczny odpoczynek… .

8
Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a po mszy o 8.oo zebranie Żywego Różańca. Także w przyszłą niedzielę 2 czerwca przed kościołem ogólnopolska zbiórka na Świątynię Opatrzności   Bożej w Warszawie, w ramach Święta Dziękczynienia.

9
Przewodnik Katolicki z modlitewnikiem, Gość Niedzielny; Mały Przewodnik Katolicki.

Dodatkowe informacje