2019-06-02 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1
Kończymy dzisiaj nasze rekolekcje parafialne, będące przygotowaniem do Nawiedzenia Kopii Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Słowa serdecznego podziękowania kierujemy pod adresem Księży Werbistów prowadzących rekolekcje – ks. Kazimierza i ks. Wojciecha – syna naszej parafii, za głoszone  Słowo Boże, różne nabożeństwa i entuzjazm wiary, który udzielał się młodym i starszym – serdeczne Bóg zapłać. Ofiary z dzisiejszej niedzieli, będące wyrazem wdzięczności za rekolekcje,  są przeznaczone na działalność Seminarium Duchownego Księży Werbistów.

2
Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.oo, a w soboty o godz. 8.30. W tym tygodniu nabożeństwo to będzie połączone z modlitwami do Ducha Świętego, przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która wypada w najbliższą niedzielę 9 czerwca.

3
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.  Spowiedź w czwartek dla dzieci od godz. 17.30, a dla dorosłych i młodzieży w piątek od 16.oo.

4
W czwartek Godzina Święta z nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.oo.
W  piątek msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.oo.

5
Spotkanie przed bierzmowaniem w tym tygodniu ma kl. VII, gr. 4 we wtorek 4 czerwca o godz. 17.oo.

6
Krąg Biblijny w czwartek po wieczornej mszy św.

7
Spotkanie podsumowujące pielgrzymko – wycieczkę na Warmię i Mazury, w piątek 7 czerwca po mszy wieczornej.

8
W niedzielę 9 czerwca od godz. 14.oo – 19.30 w ogrodzie sióstr odbędzie się wielopokoleniowy festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy całe rodziny.

9
W wakacje, w dniach 24 – 26 czerwca zamierzamy zorganizować wędrowny obóz w Górach Stołowych i Bystrzyckich. Nocleg w schronisku. Koszt z wyżywieniem i dojazdem 180 zł. Zapraszamy młodzież i  dzieci. Zgłoszenia z wpłatą 50 zł.  w biurze parafialnym.  Spotkanie dla rodziców i uczestników w sobotę 15 czerwca o godz. 18.oo  w domu katechetycznym.

10
Ostatnio zmarła śp. Władysława Kasperkowiak z ul. Mieszka I.  Wieczny odpoczynek… .

11
Dzisiaj przed kościołem ogólnopolska zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, w ramach Święta Dziękczynienia.
Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny; Mały Przewodnik Katolicki.

Dodatkowe informacje