2019-06-09 - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1.
Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, odpust w Parafii Ducha Świętego w Gostyniu o godz. 11.30 i na Świętej Górze o godz. 12.oo z udziałem ks. Abp Wacława Depo z Częstochowy. Dzień dzisiejszy rozpoczyna tygodniowe  uroczystości odpustowe na Świętej Górze. Program jest wywieszony.

2
Jutro święto Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. U nas msze św. o godz. 6.30; 8.oo; 9.30 oraz o 17.oo dla dzieci i 18.30. W kaplicy szpitalnej o godz. 6.oo.

3
Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.oo, a w soboty o godz. 8.30.

4
W czwartek 13 czerwca Dzień Fatimski.  Msza św. do MB Fatimskiej o godz. 18.30. Po niej wyruszy procesja na Świętą Górę. Zapraszamy do licznego udziału i dekoracji trasy.

5
Jutro w poniedziałek spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja po wieczornej mszy św. w domu katechetycznym.

6
Spotkanie przed bierzmowaniem w tym tygodniu ma kl. VII, gr.1 w piątek 14  czerwca o godz. 16.oo oraz kl. VII, gr. 3 także w ten piątek o godz. 17.oo.

7
W środę 12 czerwca spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas po wieczornej mszy św. na probostwie.

8
W sobotę 15 czerwca spotkanie rodziców oraz młodzieży i dzieci wyjeżdżających w Góry Bystrzyckie i Stołowe, w dniach 24-26 czerwca. Spotkanie o godz. 18.oo w domu katechetycznym. Są jeszcze wolne miejsca.

9
Także w sobotę 15 czerwca spotkanie chętnych na pielgrzymkę do Meksyku w lutym przyszłego roku. To spotkanie o godz. 19.oo też w domu katechetycznym.

10
Dzisiaj od godz. 14.oo – 19.30 w ogrodzie Sióstr Służebniczek odbędzie się wielopokoleniowy festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy całe rodziny.

11
Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek 18 czerwca po mszy wieczornej na probostwie.

12
W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

13
Ostatnio zmarły śp. Bonawentura Cichocka z os. 700-lecia,  Wiesława Smektała z Powst. Wlkp. i Karolina Szafraniak z ul. Łokietka  Wieczny odpoczynek…

14
Dzisiaj po mszach zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i szkoły katolickie w Archidiecezji,

15
Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii w dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca. Trwają prace przy ołtarzu św. Anny.  Ołtarz jest nasączony środkami niszczącymi drewnojady i dlatego jest owinięty folią, aby był lepszy efekt i nie było  nieprzyjemnego zapachu.

16
Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny z płytą;  Mały Przewodnik Katolicki.  W bocznym wejściu są wyłożone broszurki, które były roznoszone na kolędzie, a poświęcone nawiedzeniu Matki Bożej. Mogą je zabierać rodziny, w których domach nie było kolędy.

Dodatkowe informacje