2019-06-16 - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1
Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa do wtorku o godz. 18.oo, a w soboty o godz. 8.30.

2
Zbliża się koniec roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi we wtorek od godz. 17.30. W środę 19 czerwca o godz. 8.oo msza św. dla uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu. Na tej mszy św. będziemy dziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny. Prosimy, aby dzieci i młodzież innych szkół także przez udział w Eucharystii wyraziła wdzięczność Panu Bogu za naukę w szkole.

3
Spotkanie przed bierzmowaniem w tym tygodniu ma kl. VII, gr.2 we wtorek 18 czerwca o godz. 16.30.

4
Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek 18 czerwca po mszy wieczornej  na probostwie.

5
Zbliża się Boże Ciało. Próba dla dziewczynek sypania kwiatów we wtorek 18 czerwca o godz. 17.oo przy kościele. Prosimy, aby podczas Oktawy Bożego Ciała przynosić z ogrodów kwiaty dla Pana Jezusa w Eucharystii.

6
Świętowanie Bożego Ciała rozpoczniemy w środę uroczystymi nieszporami z procesją i mszą św. o godz. 18.30. Podczas Oktawy codziennie rano o godz. 8.oo msza św. wotywna  o Najświętszej Eucharystii bez procesji,  A wieczorem o godz. 18.30 msza św. z nieszporami i procesją.

7
W uroczystość Bożego Ciała  msze św. we Farze:  6.30, 8.00, 9.oo, po procesji i 18.30.
Procesja Eucharystyczna wyruszy z Kościoła Ducha Świętego po mszy o godz. 9.30, czyli ok. 10.15 i przejdzie ul. Wrocławską, ul. 1 Maja do Rynku, a następnie do Fary. Czwarty ołtarz będzie na Rynu przy figurze Serca Pana Jezusa, gdzie nastąpi błogosławieństwo na 4 strony świata. Msza św. koncelebrowana przez wszystkich kapłanów Gostynia zostanie odprawiona na zakończenie procesji we Farze. Ta zmiana jest spowodowana panującymi upałami. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do oddania publicznej czci Jezusowi Eucharystycznemu przez wystrój domów, u
dział sztandarów, feretronów. Radzimy też zabrać na procesję butelkowaną wodę.

8
Po dwóch latach posługi w naszej parafii ks. wikariusz Mateusz Kaźmierczak przechodzi do Bazyliki w Szamotułach. Msza św. na pożegnanie będzie odprawiona w ostatnią niedzielę lipca.

9
Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzał elementy wystroju domów na Nawiedzenie Matki Bożej.

10
Ostatnio zmarł śp. Józef Macedoński z ul. Polnej.  Wieczny odpoczynek…

11
Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny;  Mały Przewodnik Katolicki.

Dodatkowe informacje