2019-07-14 - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1
Gościmy o. Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który  głosi Słowo Boże i rozprowadzał kalendarze misyjne na przyszły rok.

2
Katecheza przedmałżeńska w naszej parafii (kurs dla narzeczonych)  od jutra, tj.  poniedziałku 15 lipca do soboty 20 lipca, codziennie,  w salce domu katechetycznego o godz. 19.oo.

3
We wtorek 16 lipca Matki Boskiej z Góry Karmel, czyli Szkaplerznej. Po mszach o godz. 8.oo i 19.30 można będzie przyjąć szkaplerz i zapisać się do rodziny szkaplerznej.

4
W lipcu i w sierpniu wypada msza św. w niedziele o godz. 15.oo, a w dni powszednie o godz. 7.oo.

5
W przyszła niedzielę odpust parafialny w naszej parafii św. Małgorzaty. Suma odpustowa o godz. 12.30, którą odprawi ks. filipin Zbigniew Starczewski ze Świętej Góry, były superior. Zapraszamy wszystkich parafian na wspólną modlitwę i procesję. Prosimy o udział sztandarów, feretronów, dziewczynek sypiących kwiaty i ministrantów.

6
Za tydzień z racji odpustu festyn parafialny od godz. 16.oo – 21.oo. Będą zabawy, konkursy dla różnych grup wiekowych, dobra muzyka i śpiewy oraz smakołyki kulinarne. A także samochody, zjeżdżalnie i wóz strażacki. Zapraszamy.

7
Parafialny Zespół Caritas rozprowadza  po mszach św. na zewnątrz kościoła elementy wystroju domów na Nawiedzenie Matki Bożej.

8
Trwa nabór do Szkoły Katechistów w Poznaniu lub w Lesznie. Zajęcia od października. Kto to jest katechista ? – osoba,  która w parafii może prowadzić grupy do bierzmowania lub przygotowywać do chrztu dorosłych lub rodziców przed chrztem ich dziecka. Szczegóły i zgłoszenia chętnych w biurze parafialnym u ks. proboszcza.

9
W minionym tygodniu zmarli śp.: Jan Nowakowski z ul. Willowej;  Krystyna Piotrowska z ul. Polnej; Genowefa Walkowiak z ul. Nad Kanią; Czesław Popowski z Pl. K. Marcinkowskiego; Jan Gerowski z os. 700-lecia. Wieczny odpoczynek … .

„Przewodnik Katolicki”;  „Gość Niedzielny”; „Mały Przewodnik Katolicki”.   Na stoliczkach, przy wyjściu z kościoła znajdują się programy nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii. Można je zabrać i przekazać także innym osobom w sąsiedztwie i rodzinie, zapraszając je na spotkanie z Matką Bożą.

Dodatkowe informacje