2019-07-21 - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1
Dzisiaj odpust parafialny św. Małgorzaty – patronki naszej parafii. Suma odpustowa o godz. 12.30, którą odprawi były superior ks. Zbigniew Starczewski ze Świętej Góry. Po mszy św. procesja wokół  kościoła z orkiestrą, pocztami sztandarowymi, feretronami i dziewczynkami sypiącymi kwiaty.

2
Z racji odpustu dzisiaj festyn parafialny od godz. 16.oo – 21.oo. Będą zabawy, konkursy dla różnych grup wiekowych, dobra muzyka i śpiewy oraz smakołyki kulinarne. A także samochody,  dmuchawce i wóz strażacki. Zapraszamy.

3
W lipcu i w sierpniu wypada msza św. w niedziele o godz. 15.oo, a w dni powszednie o godz. 6.30.

4
W najbliższym tygodniu wspominamy w liturgii: św. Marię Magdalenę – 22 lipca; św. Brygidę – 23 lipca, św. Jakuba i św. Krzysztofa 25 lipca, a 26 lipca św. Annę.

5
Za tydzień w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.30 pożegnanie ks. Mateusza Kaźmierczaka, który po dwóch latach posługi w naszej parafii,  przechodzi do Bazyliki w Szamotułach. Za pracę szczególnie wśród ministrantów i młodzieży z grupy „ Źródło”, serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

6
W przyszłą niedzielę z racji św. Krzysztofa poświęcenie pojazdów po każdej mszy św.  Samochodami można podjeżdżać, jak w ubiegłych latach, z parkingu przy kościele, obok probostwa i wyjeżdżać na ul. Przy Farze. Zapraszamy także motocyklistów i rowerzystów. Natomiast o godz. 12.30 na mszy św. za parafian, będziemy szczególnie modlić się w intencji kierowców i podróżujących.

7
Parafialny Zespół Caritas rozprowadza  po mszach św. na zewnątrz kościoła elementy wystroju domów na Nawiedzenie Matki Bożej.

8
Trwa nabór do Szkoły Katechistów w Poznaniu lub w Lesznie. Zajęcia od października. Kto to jest katechista ? – osoba,  która w parafii może prowadzić grupy do bierzmowania lub przygotowywać do chrztu dorosłych albo rodziców przed chrztem ich dziecka. Szczegóły i zgłoszenia chętnych w biurze parafialnym u ks. proboszcza.

9
W minionym tygodniu zmarli śp.: Zbigniew Mądry z os. 700-lecia i Stanisława Wielińska z ul. 1 Maja. Wieczny odpoczynek … .

„ Przewodnik Katolicki”;  „Gość Niedzielny”; „Mały Przewodnik Katolicki”.   Na stoliczkach, przy wyjściu z kościoła znajdują się programy nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii. Można je zabrać i przekazać także innym osobom w sąsiedztwie i rodzinie, zapraszając je na spotkanie z Matką Bożą.

Dodatkowe informacje