2019-07-28 - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1
Dzisiaj żegnamy  ks. Mateusza Kaźmierczaka. Uczynimy to szczególnie na mszy św. o godz. 12.30.  Ks. Mateusz po dwóch latach posługi w naszej parafii, przechodzi do Bazyliki w Szamotułach. Za dwa lata ofiarnej służby, szczególnie za pracę  wśród ministrantów i młodzieży z grupy „ Źródło” oraz prowadzenie Kręgu Biblijnego - serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać.

2
Dzisiaj z racji św. Krzysztofa poświęcenie pojazdów po każdej mszy św.  Samochodami można podjeżdżać, jak w ubiegłych latach, z parkingu przy kościele,  dalej przejeżdżać drogą między probostwem a murem kościoła i wyjeżdżać na ul. Przy Farze. Prosimy nie blokować miejsca przed probostwem.  Zapraszamy także motocyklistów i rowerzystów. Natomiast o godz. 12.30 na mszy św. za parafian, będziemy szczególnie modlić się w intencji kierowców i podróżujących.

3
Także dzisiaj po mszy o godz. 12.30 błogosławieństwo rocznych dzieci. Przynosimy świecę chrzcielną.

4
W lipcu i w sierpniu wypada msza św. w niedziele o godz. 15.oo, a w dni powszednie o godz. 6.30.

5
W tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci w czwartek od godz. 17.30, a w piątek od 16.oo dla dorosłych i młodzieży.
W czwartek Godzina Święta o 18.00 w łączności z mszą św. wieczorną.
W piątek msza św. dla dzieci o 17.oo.
W sobotę o godz. 8.oo msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po mszy różaniec i rozważanie maryjne.
Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8.30.

6
Młodzież, która w czasie rekolekcji parafialnych zobowiązała się do pomocy przy peregrynacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, proszona jest o przyjście na spotkanie duszpasterstwa młodzieży w najbliższy piątek 2 sierpnia o godz. 19.30 do domu katechetycznego.

7
W przyszłą niedzielę zebranie Żywego Różańca po mszy o godz. 8.oo.

8
Parafialny Zespół Caritas rozprowadza  po mszach św. na zewnątrz kościoła elementy wystroju domów na Nawiedzenie Matki Bożej.   

9
Bardzo prosimy mieszkańców Gostynia o dekorację domów na czas nawiedzenia Matki Bożej w Gostyniu, czyli od 7 sierpnia do 13 sierpnia, kiedy to Matka Boża będzie nawiedzała wszystkie parafie naszego miasta, a 13 jest dniem fatimskim.

10
Pod wieżą naszego kościoła czynna jest wystawa poświęcona pierwszemu nawiedzeniu Matki Bożej w 1978 r.

11
Odpust Porcjunkuli w Osiecznej trwa od 1 – 5 sierpnia.  Szczegóły na plakacie.

12
W minionym tygodniu zmarła śp. Czesława Marcinkowska z ul. Nad Kanią.  Wieczny odpoczynek … .

„ Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem na sierpień; „Gość Niedzielny”; „Mały Przewodnik Katolicki”.   Na stoliczkach, przy wyjściu z kościoła znajdują się programy nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii. Można je zabrać i przekazać także innym osobom w sąsiedztwie i rodzinie, zapraszając je na spotkanie z Matką Bożą.

Dodatkowe informacje