2019-08-04 - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1
Decyzją ks. arcybiskupa od jutra  przybywa  do naszej parafii ks. Amadeusz Fertig – neoprezbiter, pochodzący z Opalenicy. Na pierwszej wikariuszowskiej parafii życzymy księdzu obfitości łask Bożych, opieki Matki Bożej i radosnej posługi wśród wiernych naszej parafii. A Wy drodzy wierni przyjmijcie młodego księdza z wielką serdecznością.

2
W lipcu i w sierpniu wypada msza św. w niedziele o godz. 15.oo, a w dni powszednie o godz. 6.30.

3
Przed nami wielkie dni Nawiedzenia Parafii przez Matkę Bożą w Jej cudownym obrazie, w dniach 9 i 10 sierpnia.  Program jest wywieszony. Prosimy, aby każdy znalazł trochę czasu na spotkanie z Matką Bożą. W nocy będzie z piątku na sobotę komunikacja nocna. Autobus będzie krążył między przystankiem ul. Jana Pawła II (naprzeciw domu katolickiego), a Górami, tzn. autobus zatrzyma się na 4 przystankach przy Cukropolu, ul. Polna na skrzyżowaniu z Zaciszem, ul. Łokietka, ul. Przemysława II. Z powrotem w odwrotnej kolejności:: ul. Przemysława II, Łokietka, Polna i Cukropol. I tak:
Piątek 9 sierpnia  odjazd  z przystanku przy ul. Jana Pawła II o godz. 23.00 na Góry. 23.30 powrót ta samą trasą do kościoła.
Sobota 10 sierpnia:
1.30 odjazd z Jana Pawła II na Góry podaną wyżej trasą.
3.oo odjazd z Gór do Fary
3.30 odjazd z Fary na Góry
4.oo odjazd z Gór
4.30 odjazd z Fary
5.00 odjazd z Gór
5.30 odjazd z Fary

4
Dzisiaj zebranie Żywego Różańca po mszy o godz. 8.oo.

5
Parafialny Zespół Caritas rozprowadza  po mszach św. na zewnątrz kościoła elementy wystroju domów na Nawiedzenie Matki Bożej.   

6
Bardzo prosimy mieszkańców Gostynia o dekorację domów na czas nawiedzenia Matki Bożej w Gostyniu, czyli od 7 sierpnia do 13 sierpnia, kiedy to Matka Boża będzie nawiedzała wszystkie parafie naszego miasta, a 13 jest dniem fatimskim.

7
Pod wieżą naszego kościoła czynna jest wystawa poświęcona pierwszemu nawiedzeniu Matki Bożej w 1978 r.

8
W liturgii 7 sierpnia wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego.

9
W minionym tygodniu zmarł śp. Marian Nowak z ul. Zamkowej.  Wieczny odpoczynek

10
Jutro w poniedziałek transmisja w TV Trwam spektaklu o abp Antonim Baraniaku o godz. 17.30 z Tulec k. Poznania.

„ Przewodnik Katolicki” , „Gość Niedzielny”; „Mały Przewodnik Katolicki”.   Na stoliczkach, przy wyjściu z kościoła znajdują się programy nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii. Można je zabrać i przekazać także innym osobom w sąsiedztwie i rodzinie.

Dodatkowe informacje