2019-08-11 - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii, za dekoracje kościoła, ulic i domów , liturgię i bardzo liczną obecność  na mszach św. oraz czuwaniach. Każdemu za wkład serdeczne Bóg zapłać. Niech za wielkie dobro Matka Boża wynagrodzi.

2
Bardzo prosimy mieszkańców Gostynia o pozostawienie dekoracji domów  do 13 sierpnia, czyli dnia fatimskiego.

3
We wtorek 13 sierpnia Dzień Fatimski. O godz. 18.30 msza św. i po niej procesja z figurą Matki Bożej na Świętą Górę.

4
W poniedziałek 12 sierpnia spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja po mszy wieczornej.

5
W czwartek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę, także w środę wieczorem msza św. z Uroczystości. Na każdej mszy św. poświęcenie kwiatów, ziół i owoców.

6
15 sierpnia zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

7
W tym dniu na Świętej Górze odpust połączony z dożynkami powiatu gostyńskiego o godz. 12.oo.  Potem festyn dożynkowy. Szczegóły na plakacie.

8
Pod wieżą naszego kościoła czynna jest wystawa poświęcona pierwszemu nawiedzeniu Matki Bożej w 1978 r.

9
Do końca sierpnia wypada msza św. w niedziele o 15.oo, a w dni powszednie o godz. 6.30.

10
Trwają zapisy do szkoły katechistów w Lesznie lub w Poznaniu. Szczegóły u ks. proboszcza.

11
Bóg zapłać za ofiary w dzisiejszą drugą niedziele miesiąca na potrzeby parafii. Obecnie złocony i srebrzony jest ołtarz św. Anny po wszystkich pracach zabezpieczających drewno oraz ku końcowi zmierza zamiana Skarbczyka na Kaplicę Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

12
W minionym tygodniu zmarli: śp. Józefa Kucharska z ul. Robotniczej,  Marian Siama z ul. Kolejowej i Irena Duda z ul. Mostowej.  Wieczny odpoczynek … .

13
Wyrazem wdzięczności za nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii będzie pielgrzymka autokarowa – dwudniowa w dniach 23 i 24 września (tj. poniedziałek i wtorek). Szczegóły będą podane 15 sierpnia.

14
Zamierzamy zorganizować także wyjazd na czuwanie modlitewne „Polska pod Krzyżem” do Włocławka w dniach 14 i 15 września. Jest to nawiązanie do wydarzenia sprzed dwóch lat „Różaniec do granic”.

Dodatkowe informacje