2019-08-18 - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1
W naszej parafii dzisiaj dożynki  na mszy św. o godz. 11.oo. Zapraszamy do dziękczynienia za tegoroczne plony.

2
Do końca sierpnia wypada msza św. w niedziele o 15.oo, a w dni powszednie o godz. 6.30.

3
W przyszłą niedzielę  25 sierpnia na mszę św. o 12.30 zapraszamy dzieci, które w tym miesiącu obchodzą  „roczek” na specjalne błogosławieństwo. Przynosimy świecę chrzcielną dziecka.

4
Decyzją władz zakonnych,  pracę w naszej parafii kończy s. Ewa . Za 8 lat trudnej i często niewdzięcznej pracy w biurze parafialnym składamy serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać. Siostra Ewa udaje się na Ukrainę do Gródka Podolskiego, do diecezji Kamieniecko – Podolskiej. Jest to spełnienie jej marzeń. W nowym miejscu pracy i posługi Kościołowi, życzymy wielu łask Bożych i wstawiennictwa bł. Edmunda Bojanowskiego.

5
Trwają zapisy do szkoły katechistów w Lesznie lub w Poznaniu. Szczegóły u ks. proboszcza.

6
Od najbliższej soboty rozpoczyna się odpust Matki Boskiej Pocieszenia w Górce Duchownej. Szczegóły na plakacie.

7
W związku z odpustem w sobotę 24 sierpnia wyruszy piesza pielgrzymka z Fary do Górki Duchownej. Wyjście po mszy św. o godz. 8.oo. Pielgrzymi dochodzą na nocleg do Popowa Wonieskiego. Nocleg w remizie strażackiej. Stamtąd w niedzielę udają się do Górki Duchownej i wracają w to samo miejsce do Popowa Wonieskiego. Powrót do Fary w poniedziałek w godzinach wieczornych. Prosimy o zapisanie się uczestników w zakrystii lub w biurze parafialnym w celach organizacyjnych.

8
Poza pieszą pielgrzymką organizowany jest wyjazd autokarowy dla osób starszych. Autobus wyjedzie w niedzielę 25 sierpnia o godz. 9.oo z parkingu przy kościele i zatrzyma się też przy ul. Przemysława II na parkingu. Pielgrzymi uczestniczą we mszy św. o 11.oo i w Drodze Krzyżowej o 14.oo. Powrót o 15.oo. Zapisy z wpłatą 20 zł w biurze parafialnym.

9
Wyrazem wdzięczności za nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii będzie pielgrzymka autokarowa – dwudniowa w dniach 23 i 24 września (tj. poniedziałek i wtorek) do Gidli i Częstochowy.  Koszt 90 zł z noclegiem w Halach na Jasnej Górze. Jedzenie we własnym zakresie, z możliwością zagotowania wody na miejscu noclegu. Zapisy w biurze parafialnym.

10
Zamierzamy zorganizować wyjazd na czuwanie modlitewne „Polska pod Krzyżem” do Włocławka w dniach 14 i 15 września. Jest to nawiązanie do wydarzenia sprzed dwóch lat „Różaniec do granic”. Zapisy także w biurze parafialnym. Na razie nie podajemy kosztów, ponieważ zależą one od ilości chętnych.

11
W zakrystii można się zapisywać na film związany z Nawiedzeniem Matki Bożej w naszej parafii. Czas trwania filmu 3 godz., Koszt 40 zł. Odbiór filmu w przyszłą niedzielę. Płatne przy odbiorze. Autor filmu miał pozwolenie Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

Dodatkowe informacje