2019-08-25 - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1
Dzisiaj na mszy św. o 12.30 błogosławieństwo dzieci, które w tym miesiącu obchodzą  „roczek”.  Przynosimy świecę chrzcielną dziecka.

2
W tygodniu jeszcze nie ma mszy św. o 6.30. Od następnej niedzieli 1 września wraca msza św. w niedzielę o 15.oo.

3
Trwa  odpust Matki Boskiej Pocieszenia w Górce Duchownej. Szczegóły na plakacie.

4
Dzisiaj o 9.oo wyrusza autobus do Górki Duchownej. Po drodze zatrzyma się przy ul. Przemysława II.

5
Jutro w poniedziałek 26 sierpnia Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Na mszach św. odnowienie Ślubów Jasnogórskich.

6
W piątek 31 sierpnia zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież w związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym, aby nowy rok nauki rozpocząć z Panem Bogiem. Spowiedź od 17.oo.

7
W przyszłą niedzielę 1 września 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. O godz. 11.oo msza św. za ofiary II wojny światowej z udziałem władz miasta i powiatu. A potem uroczystości na Rynku.

8
Także w przyszłą niedzielę spotkanie Żywego Różańca po mszy św. o godz. 8.oo.

9
Wyrazem wdzięczności za nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii będzie pielgrzymka autokarowa – dwudniowa w dniach 23 i 24 września (tj. poniedziałek i wtorek) do Gidli i Częstochowy.  Koszt 90 zł z noclegiem w Halach na Jasnej Górze. Jedzenie we własnym zakresie, z możliwością zagotowania wody na miejscu noclegu. Zapisy w biurze parafialnym.

10
W ostatnim czasie zmarli w naszej wspólnocie parafialnej: śp. Marian Galusiński z ul. Hutnika; Joanna Grześkowiak z ul. Wojska Polskiego; Dobrochna Cwojdzińska z ul. Mieszka I. Wieczny odpoczynek … .

11
Wojskowa Komenda Uzupełnień zwróciła się z prośbą o podanie komunikatu, że w Lesznie trwa nabór do służby przygotowawczej do wojsk obrony terytorialnej. Należy mieć ukończone 18 lat. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

12
„Przewodnik Katolicki” , „Gość Niedzielny”;  „Mały Przewodnik Katolicki”.
Osoby, które zapisały się na film związany z Nawiedzeniem Matki Bożej w naszej parafii, mogą go odbierać w zakrystii. Koszt 40 zł.

Dodatkowe informacje