2019-09-01 - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1
Dzisiaj 1 września 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. O godz. 11.00 msza św. za ofiary II wojny światowej z udziałem władz miasta i powiatu. A potem uroczystości na Rynku.

2
Także dzisiaj spotkanie Żywego Różańca po mszy św. o godz. 8.00.

3
Jutro 2 września o godz. 8.00 msza św. dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej  nr 1 na rozpoczęcie roku szkolnego. Zapraszamy rodziców i nauczycieli.

4
Również jutro 2 września zapraszamy dzieci klas pierwszych – rozpoczynających naukę w szkole z tornistrami i wszystkimi książkami oraz  przyborami do poświęcenia na godz. 17.00

5
Od najbliższego tygodnia w dni powszednie wraca msza św. rano o 6.30, a w niedziele msza św. o 15.00.

6
Biuro parafialne czynne już normalnie tzn. od poniedziałku do piątku od 10.00-13.00 i od 17.00-18.00

7
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

8
Spowiedź w czwartek dla dzieci od 17.30 i w piątek od 16.oo dla dorosłych i młodzieży.
W pierwszy czwartek Godzina Święta w łączności z mszą św. o 18.oo.
W piątek msza św. dla dzieci o 17.oo.
W sobotę o 8.oo msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP. Po niej różaniec i rozważanie.
Odwiedziny chorych z sakramentami  św. w sobotę 7 września od godz. 8.30.

9
Wyrazem wdzięczności za nawiedzenie Matki Bożej w naszej parafii będzie pielgrzymka autokarowa – dwudniowa w dniach 23 i 24 września (tj. poniedziałek i wtorek) do Gidli i Częstochowy.  Koszt 90 zł z noclegiem w Halach na Jasnej Górze. Jedzenie we własnym zakresie, z możliwością zagotowania wody na miejscu noclegu. Zapisy w biurze parafialnym. Prosimy ewentualnie przyspieszyć zapisy, ponieważ do tej pory jest niewielu chętnych i być może zmienimy formułę wyjazdu.

10
Obok ołtarza Miłosierdzia Bożego jest wystawiona Księga Próśb i Podziękowań do Matki Boskiej Częstochowskiej. Księga ta wystawiona jest w związku z Nawiedzeniem Matki Bożej w naszej parafii. Można do niej także wpisać swoje przeżycia związane z Nawiedzeniem. Księga ta zostanie zawieziona na Jasną Górę podczas pielgrzymki.

11
W ostatnim czasie zmarli w naszej wspólnocie parafialnej: śp. Jan Jankowiak z ul. Kolejowej;  śp. Marian Niewrzęda z ul. Parkowej i śp. Roman Wojna z ul. Cukrowniczej.  Wieczny odpoczynek … .

12
Zachęcamy rodziców do zapoznania się ze stroną internetową Polskie Forum Rodziców w celu ochrony dzieci przed planami ruchów LGBT. Plakat jest wywieszony w kruchcie kościoła.

13
W przyszłą niedzielę 8 września Kopaszewska Droga Krzyżowa. Szczegóły na plakacie.

14
Już dzisiaj informujemy, że w sobotę 14 września odbędzie się koncert – wydarzenie słowno-muzyczne pt. „Z Maryja w nowe czasy”. Początek koncertu o godz. 20.oo w sali domu katolickiego. Wstęp wolny.  Organizatorem tego wydarzenia jest Szkoła Nowej Ewangelizacji.

„ Przewodnik Katolicki” , „Gość Niedzielny”;  „Mały Przewodnik Katolicki”.     

Dodatkowe informacje