2019-09-08 - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1
W tym tygodniu przeżywamy w Kościele Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

2
W poniedziałek spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja po mszy wieczornej.

3
Także w poniedziałek spotkanie katechetów o godz. 19.15.

4
W  środę 11 września spotkanie Kręgu Biblijnego po mszy wieczornej o godz. 19.oo w salce domu katechetycznego. Spotkania będzie prowadził ks. Amadeusz, który jest specjalistą od Pisma św.

5
W piątek 13 września Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.30 msza św., a po niej procesja na Świętą Górę. Prosimy o ustrojenie trasy i zapraszamy do licznego udziału.

6
W sobotę 14 września święto Podwyższenia Krzyża.
W sobotę 14 września o godz. 16.oo msza św. w intencji Ochotniczej Straży Pożarnej z Gostynia, obchodzącej 120-lecie istnienia.

7
Także  w sobotę 14 września odbędzie się koncert – wydarzenie słowno-muzyczne pt. „Z Maryja w nowe czasy”. Początek koncertu o godz. 20.oo w sali domu katolickiego. Wstęp wolny.  Organizatorem tego wydarzenia jest Szkoła Nowej Ewangelizacji.

8
W przyszłą niedziele kazania będzie głosił ks. Arkadiusz Pałka ze Szkoły Nowej Ewangelizacji.

9
Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzali po każdej mszy św. karty dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i osób starszych, które jeszcze nie były bierzmowane. Te dokumenty  będą zgłoszeniem do przyjęcia tego sakramentu.

10
W tym tygodniu spotkanie przed bierzmowaniem ma kl. VIII, gr. 4 o godz. 17.oo. Grupy są takie jakie były w ubiegłym roku szkolnym. Gdyby ktoś zapomniał przez wakacje w jakiej jest grupie, to po mszy św. może zgłosić się w zakrystii do ks. proboszcza.

11
Organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do Częstochowy i Gidli w poniedziałek 23 września. Wyjazd o 5.oo, powrót do 22.oo. Koszt 55zł. Zapisy w biurze parafialnym. Osoby, które zapisały się na dwudniową pielgrzymkę, proszone są o przepisanie się na jednodniową ze zwrotem pieniędzy.

12
Obok ołtarza Miłosierdzia Bożego jest wystawiona Księga Próśb i Podziękowań do Matki Boskiej Częstochowskiej. Księga ta wystawiona jest w związku z Nawiedzeniem Matki Bożej w naszej parafii. Można do niej także wpisać swoje przeżycia związane z Nawiedzeniem. Księga ta zostanie zawieziona na Jasną Górę podczas pielgrzymki.

13
W ostatnim czasie zmarli w naszej wspólnocie parafialnej: śp. Helena Apanasewicz z os. 700-lecia i Stanisław Andrzejczak z Grabonogu.  Wieczny odpoczynek … .

14
W przyszłą niedzielę 15 września Marsz dla Życia w Poznaniu. Szczegóły na plakacie i ulotkach w bocznym wejściu do kościoła.

15
Zachęcamy chętne osoby do podjęcia przygotowania w Szkole Katechistów w Lesznie lub w Poznaniu. Katechista to osoba, która może prowadzić przygotowanie do chrztu lub prowadzić grupy do bierzmowania. Zgłoszenia w biurze parafialnym.

16
Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii. Od 22 sierpnia czynna jest nowa Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. A figury z ołtarza św. Anny podlegają renowacji w warsztacie w Osiecznej.

Dodatkowe informacje