2019-09-15 - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1
Gościmy dzisiaj ks. Arkadiusza Pałkę z Katolickiej Fundacji „Radujmy się w Panu”, który głosi słowo Boże. Po mszy św. można nabywać na zewnątrz kościoła książkę pt.: „ Piękna i twardziel w rękach Boga”, będącą wsparciem dzieła ewangelizacji.

2
Dzisiaj i w przyszłą niedzielę  rozprowadzamy po każdej mszy św. karty dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i osób starszych, które jeszcze nie były bierzmowane, a chcą przygotować się do przyjęcia tego sakramentu. Te dokumenty  będą oddawane po niedzieli 22 września w biurze parafialnym w godzinach 17.oo-18.oo. Młodzież przychodzi na to spotkanie  po 22 września, z jednym z rodziców.

3
Jutro w poniedziałek Archidiecezjalna Pielgrzymka osób chorych i niepełnosprawnych na Świętej Górze w Gostyniu. Początek o 10.oo – różaniec, a potem msza św. z błogosławieństwem lourdzkim, występy zespołów z poczęstunkiem.

4
W tym tygodniu spotkanie przed bierzmowaniem ma kl. VIII, gr. 3 w piątek 20 września  o godz. 17.oo. A grupa 1 ma także spotkanie w ten piątek 20 września o godz. 18.oo. Grupy są takie jakie były w ubiegłym roku szkolnym.

5
Są jeszcze wolne miejsca na jednodniową pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę i do Gidli w poniedziałek 23 września. Koszt 55 zł. Zapisy w biurze parafialnym.  Osoby, które zapisały się na dwudniowa pielgrzymkę proszone są o przepisanie się na jednodniową.

6
Dzisiaj w Poznaniu Marsz dla Życia. Zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakacie i ulotkach w bocznym wejściu.

7
W tym tygodniu liturgiczne święto św. Stanisława Kostki w środę 18 września, a w sobotę 21 września św. Mateusza.

8
Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność schola dziecięca. Chętne dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkoli prosimy zgłaszać do s. Agnieszki w ochronce. Próby odbywać się będą w ochronce w piątki o godz. 16.oo. Pierwsza próba w najbliższy piątek 20 września . Schola śpiewa na mszach dziecięcych w niedziele o godz. 11.oo.

9
W przyszłą niedzielę 22 września o godz. 15.oo msza św. dla dzieci klas III – przygotowujących się do I Komunii św. A po mszy św. spotkanie dla rodziców tych dzieci.

10
Obok ołtarza Miłosierdzia Bożego jest wystawiona Księga Próśb i Podziękowań do Matki Boskiej Częstochowskiej. Księga ta wystawiona jest w związku z Nawiedzeniem Matki Bożej w naszej parafii. Można do niej także wpisać swoje przeżycia związane z Nawiedzeniem. Księga ta zostanie zawieziona na Jasną Górę podczas pielgrzymki.

11
W ostatnim czasie zmarli w naszej wspólnocie parafialnej: śp. Mieczysława Borszewska z ul. Hutnika; Michał Polewski z ul. Polnej; Stefan Wojtkowiak z ul. Mieszka I; Irena Hoska z ul. Przemysława II. Wieczny odpoczynek

Dodatkowe informacje