2019-10-26 Ogłoszenia Parafialne

                               OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.10. 2019


1. Ostatnie nabożeństwa różańcowe dla dorosłych o godz. 18:00, dla dzieci o godz. 17:00,
poza czwartkiem, gdzie będzie o 17:30. W kaplicy szpitalnej różaniec o godz. 17.oo.


2. Dzisiaj, po mszy o 15:00, Błogosławieństwo dzieci obchodzących w tym miesiącu roczek.

3. Jutro liturgiczne święto św. Szymona i Judy Tadeusza. Na Mszach będą wystawione
relikwie św. Judy Tadeusza.


4. W czwartek 31 października Marsz Świętych - Holy Wins. Marsz wyruszy z Fary po różańcu dla dzieci, czyli o godz. 17.50 i przejdzie na Świętą Górę. Tam o godz. 19: 00 będzie odprawiona Msza Św. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych (całe rodziny) do uczczenia Świętych w relikwiach, przebraniach i radosnym śpiewie.


5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek (1 listopada) i pierwsza sobota miesiąca (w Dzień Zaduszny). Spowiedź w czwartek 31 listopada od 16:00 dla wszystkich, a ponadto w czasie Mszy Św. dzieci, które kolekcjonują pierwsze piątki, po podpisy przychodzą po każdej Mszy Św., także na cmentarzu po Mszy Św.


6. 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. we Farze, jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętych o 12:30 i 15:00. W kaplicy szpitalnej Msza Św. o 8:00. Przypominamy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św., a nie tylko nawiedzenia cmentarza. Z uwagi na uroczystość, w tym dniu nie ma wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.


7. W Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 14:00 procesja za zmarłych na cmentarzu. Początek od górnego wejścia, czyli od strony klasztoru. Po procesji Msza Św. ok. 14:30.


8. W Dzień Zaduszny – 2 listopada Msze Św. we Farze o godz. 6:30, 8:00, 9:30 z procesją na cmentarzu przykościelnym i 17:00. Z racji pierwszej soboty po Mszy o godz. 8:00 Różaniec i Rozważanie Maryjne.


9. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8:30.

10. W najbliższych dniach można uzyskać Odpust Zupełny za zmarłych. Istnieją dwie możliwości:
a/ pierwsza - od godz. 12:oo 1 listopada, przez cały Dzień Zaduszny 2 listopada, można jeden raz zyskać odpust zupełny dla jednego zmarłego przyjmując Komunię Św. i modląc się w intencjach Ojca św. – Ojcze nasz, Zdrowaś Maryja, Wierzę w Boga
b/ druga – każdego dnia, od 1 do 8 listopada, można jeden raz dziennie zyskać odpust zupełny, dla zmarłej osoby, przystępując w tym dniu do Komunii Św., nawiedzając cmentarz grzebalny i modląc się dowolną modlitwą za zmarłego na cmentarzu.


11. Wymienianki roczne składamy w biurze parafialnym, a wymienianki jednorazowe do skarbony, na ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Kartki na wymienianki jednorazowe są wyłożone w bocznym i głównym wejściu do kościoła.

12. Za zmarłych z wymienianek jednorazowych modlimy się na różańcu od 1 listopada o godz. 18.oo. W Dzień Zaduszny 2 listopada nie ma różańca za zmarłych, tylko rano ku czci Niepokalanego Serca NMP.

13. W sobotę 9 listopada organizujemy pielgrzymkę do Lichenia. Koszt 35 zł. Zapisy biuro.

14. W minionym tygodniu zmarli śp. Danuta Pasieracka z ul. Robotniczej; Waldemar Wojciechowski os. Gawrony i Andrzej Juskowiak z ul. Willowej. Wieczny odpoczynek...


15. „ Przewodnik Katolicki” z modlitewnikiem , „Gość Niedzielny” z filmem „Objawienia Lourdzkie”; „Mały Przewodnik Katolicki”.

Dodatkowe informacje