2019-11-03 Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3.11. 2019

1. Dzisiaj przedstawiciel Wydawnictwa Paulistów poleca terminarz „Słowo na każdy dzień” roku 2020. Są to czytania biblijne na każdy dzień roku 2020. Można też kupić Pismo Św.


2. Także dzisiaj spotkanie Żywego Różańca po mszy o godz. 8.oo.

3. Do 8 listopada można każdego dnia zyskać odpust zupełny dla jednego zmarłego, przyjmując w tym dniu Komunię św., nawiedzając cmentarz grzebalny i modląc się dowolna modlitwą za zmarłego.

4. W piątek 8 listopada na cmentarzu parafialnym procesja za zmarłych o godz. 19.30 (po mszy św. we Farze). Rozpocznie się ona od górnego wejścia na cmentarz.

5. Wymienianki roczne składamy w biurze parafialnym, a wymienianki jednorazowe do skarbony na ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Kartki na wymienianki jednorazowe są wyłożone w bocznym i głównym wejściu do kościoła.

6. Za zmarłych z wymienianek jednorazowych modlimy się na różańcu codziennie o godz. 18.oo, a w sobotę o 8.30, do wyczerpania kartek z prośbą o modlitwę.

7. 7 listopada z racji pierwszego czwartku Godzina Święta o 18.oo. Tego dnia nie ma różańca za zmarłych. W tym dniu po mszy wieczornej zapraszamy chętne osoby, które chciałyby włączyć się w Towarzystwo Przyjaciół Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Chodzi o osoby wspierające powołania, rodziny powołanych kapłanów, czy sióstr zakonnych i wszyscy, którym leży na sercu sprawa powołań. Spotkanie w domu katechetycznym.

8. Spotkania przed bierzmowaniem w tym tygodniu mają: klasy VIII: gr. 4 we wtorek o godz. 17.oo i gr. 1 w piątek o godz. 16.oo. Klasa VII gr. 1 ma spotkanie jutro w poniedziałek o godz. 16.oo.

9. W środę spotkanie Kręgu Biblijnego po mszy wieczornej w salce domu katechetycznego.

10. W sobotę 9 listopada pielgrzymka do Lichenia. Wyjazd o godz. 7.oo z parkingu przy kościele. Jest jeszcze dużo wolnych miejsc. Koszt 35 zł. Zapisy w biurze parafialnym. Powrót ok. 18.30.

11. W przyszłą niedzielę młodzież będzie rozprowadzała rogale świętomarcińskie.

12. W naszej Archidiecezji organizowane są rekolekcje weekendowe Winnica Racheli „ Uzdrowienie po aborcji” w dniach 15-17 listopada. Skierowane są do osób mających problem z duchowymi i emocjonalnymi skutkami aborcji. Szczegóły na plakacie, gdzie podany jest numer telefonu i e-mail.

13. W minionym tygodniu zmarli śp.: Elżbieta Gronek z ul. Dworcowej i Stefan Gumienny z os. 700-lecia.

Wieczny odpoczynek … .

14. Poradnia „Gos – Med.” przy ul. Granicznej 4 w Gostyniu, organizuje badania kardiologiczne w dniu 13 listopada. Badania są płatne. Wymagana wcześniejsza rejestracja. Szczegóły na plakacie.

15. „Przewodnik Katolicki”; „ Gość Niedzielny”; „ Mały Przewodnik Katolicki”.

Dodatkowe informacje