2019-11-17 Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.11. 2019

1. Dzisiaj na mszy św. o 15.oo spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Dzieci będą miały poświęcone książeczki. Zapraszamy ojców, którzy wręczą swoim dzieciom książeczki.

2. Dzisiaj jeszcze ostatnie wymienianki jednorazowe za zmarłych o godz. 18.oo. Wymienianki roczne można składać do końca listopada w biurze parafialnym.

3. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po mszy wieczornej.

4. Spotkanie przed bierzmowaniem w tym tygodniu ma klasa VII gr. 3 w środę o godz. 16.00.

5. Młodzież klas VIII przygotowująca się do bierzmowania ma wspólne wyjście na cmentarz w czwartek 21 listopada. Zbiórka o 19.oo przy kościele i wspólne przejście na cmentarz. Zakończenie ok. 20.oo. Po młodzież mogą przyjechać rodzice lub zostanie odprowadzona do domu. Gdyby komuś z młodzieży nie pasował termin, to niech się zgłosi dzisiaj po mszy św. do ks. proboszcza.

6. W przyszłą niedziele spotkanie dla dorosłych przygotowujących się do bierzmowania o 16.oo na probostwie.

7. Organizujemy spotkanie dla dorosłych mężczyzn, którzy kiedyś byli ministrantami lub obecnie chcieliby służyć przy ołtarzu ( nigdy nie jest za późno). To spotkanie będzie miało miejsce w sobotę 23 listopada o godz. 18.oo w domu katechetycznym.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego. Na mszy św. o 15.oo błogosławieństwo dzieci obchodzących w tym miesiącu roczek. Rodzice przynoszą świecę chrzcielną.

9. Kuria Biskupia Diecezji Wrocławsko- Gdańskiej Kościoła Grecko – Katolickiego w Polsce, podaje do wiadomości, iż za zgodą JE Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego, od dnia 1 grudnia 2019 r., w każdą niedzielę o godz. 13.oo w kaplicy szpitalnej w Gostyniu, będzie sprawowana Boska Liturgia z języku ukraińskim, w obrządku Greckokatolickim. Zapraszamy osoby z Ukrainy.

10. Młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży "Źródło", pragnie serdecznie podziękować Panu Aleksandrowi Dolczewskiemu oraz jego firmie: Piekarnia - Cukiernia Aleksander Dolczewski za okazaną pomoc i wsparcie we wszelkich przedsięwzięciach. 

11. W minionym tygodniu zmarli śp.: Katarzyna Szymańska z ul. Zacisze;
Mirosław Rogasik z ul. Mostowej; Helena Jankowiak z ul. Zielonej i Bronisław Borowczyk z ul. Jana Pawła II. Wieczny odpoczynek … .

12. Przewodnik Katolicki” z bieżącej niedzieli i także z ubiegłej niedzieli; „ Gość Niedzielny”; „ Mały Przewodnik Katolicki”.

Dodatkowe informacje