2019-11-24 Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.11. 2019

1. Dzisiaj na mszy św. o 15.oo błogosławieństwo dzieci obchodzących w tym miesiącu „roczek”.

2. Siostry Służebniczki i Ochronka zapraszają mieszkańców Gostynia i okolic na przegląd piosenki patriotycznej, pt. „Do waszych głów, do waszych serc …”, który odbędzie się dzisiaj w niedzielę 24 listopada o godz. 16.oo w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

3. W najbliższą sobotę 30 listopada liturgiczne święto św. Andrzeja Ap.

4. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Adwent – nowy rok liturgiczny.

5. Nasza parafia organizuje w dniach 25 – 29 maja 2020 r. pielgrzymko –wycieczkę do Trójmiasta i okolic. Zapisy 25 i 26 listopada, czyli jutro i pojutrze (poniedziałek i wtorek) w Domu Katechetycznym od godz. 9.oo-13.oo oraz od 16.oo-18.oo. Szczegóły dotyczące wyjazdu zamieszczone są w gablocie przed kościołem.

6. W przyszłą niedzielę 1 grudnia przybędą do naszej parafii Siostry Służebniczki Maryi z wychowankami ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Gnieźnie. W Ośrodku tym przebywa obecnie 66 dzieci w wieku 3 – 20 lat, w tym 25 z
niepełnosprawnością różnego stopnia. Po mszach św. będą rozprowadzać wykonane przez siebie ozdoby świąteczne: stroiki, świece, szopki, anioły itp.

7. Spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się 3 grudnia, we wtorek, o godz. 19.oo na probostwie.

8. Kuria Biskupia Diecezji Wrocławsko- Gdańskiej Kościoła Grecko – Katolickiego w Polsce, podaje do wiadomości, iż za zgodą JE Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego, od dnia 1 grudnia 2019 r., w każdą niedzielę o godz. 13.oo w kaplicy szpitalnej w Gostyniu, będzie sprawowana Boska Liturgia z języku ukraińskim, w obrządku Greckokatolickim. Zapraszamy osoby z Ukrainy.

9. W kruchcie kościoła wyłożone są torby Caritas na świąteczne dary dla ubogich z naszej parafii. Można je zabierać i wypełnione artykułami spożywczymi lub chemicznymi przynosić do 15 grudnia.

10. „Przewodnik Katolicki” , „ Gość Niedzielny”; „ Mały Przewodnik Katolicki”.

Dodatkowe informacje