2019-12-08 Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 8.12. 2019

1. Dzisiaj na mszy św. o 15.oo poświęcenie medalików dzieciom pierwszokomunijnym.

2. Roraty: w kaplicy szpitalnej codziennie o 6.oo, w kościele parafialnym o 6.30, dla dzieci o 17.oo.

3. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja jutro w poniedziałek po mszy wieczornej.

4. Spotkanie Kręgu Biblijnego, zatytułowane „Betlejem – Dom Chleba” w środę 11 grudnia po mszy św. wieczornej.

5. W tym tygodniu rekolekcje szkolne maja dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu. Program został podany w szkole. Rekolekcje prowadzą siostry z diecezji Kamieniecko – Podolskiej na Ukrainie.

6. Spotkanie przed bierzmowaniem w tym tygodniu mają: kl. VIII, wszystkie grupy w piątek 13 grudnia i tak: gr. 1 o 16.oo; gr. 2 o 16.45 i gr. 3 o 17.3o. Natomiast klasy VII mają spotkanie: gr. 2 we wtorek o 16.oo i gr. 3 w środę także o 16.oo.

7. Odwiedziny chorych z trasy ks. proboszcza w sobotę 14 grudnia od godz. 8.30.

8. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w sobotę o godz. 11.30 w domu katechetycznym. Zapraszamy dzieci po I Komunii św., od klasy 4-6 szkoły podstawowej.

9. W sobotę 14 grudnia o godz. 15.oo spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających w lutym 2020 r. do Meksyku.

10. Siostry Służebniczki zapraszają na spotkanie Rodziny Bł. Edmunda w przyszłą niedzielę 15 grudnia o godz. 16.oo. Zapraszamy również osoby chętne, które chciałyby dołączyć do tej wspólnoty.

11. Dzisiaj zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

12. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza przed kościołem świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne.

13. W przedsionkach kościoła wyłożone zostały torby na produkty żywnościowe i chemiczne. Wypełnione przez ludzi dobrej woli zostaną przekazane osobom najbardziej potrzebującym w parafii. Torby prosimy dostarczyć najpóźniej do dnia 15 grudnia do zakrystii w czasie mszy św. lub w biurze parafialnym.

14. Ministranci sprzedają sianko na stół wigilijny.

15. W przyszłą niedzielę młodzież będzie rozprowadzała stroiki na stół wigilijny i wianki na drzwi domów.

16. Także za tydzień kwesta na działalność apostolską sióstr, które będą prowadziły rekolekcje dla dzieci szkolnych.

17. Pod wieżą zostały opublikowane zdjęcia z peregrynacji kopii Obrazu MB Jasnogórskiej w naszej parafii, a w zakrystii można obejrzeć i zamówić fotoalbum ze zdjęciami z tego wydarzenia.

18. „Przewodnik Katolicki” , „ Gość Niedzielny”; „ Mały Przewodnik Katolicki”.

19. W bocznej kruchcie znajdują się książeczki kolędowe, będące vademecum katolika jak przeżywać adwent, wigilię, Boże Narodzenie i kolędę. Prosimy je zabrać do domu, zwłaszcza tam, gdzie w ubiegłym roku nie było kolędy, a będzie w tym roku. Ta książeczka jest pamiątką kolędową, a kapłan podczas wizyty duszpasterskiej może ją podpisać pod życzeniami.

Dodatkowe informacje