2020-05-10 Ogłoszenia Parafialne

 

 1. Msze św. w niedziele i dni powszednie w kościele i kaplicy szpitalnej  bez zmian.

 2. Przypominamy, że w czasie mszy św. w kościele może przebywać 60 osób. Pozostałe mogą stać na dworze. Do tego czasu nigdy nie mieliśmy nadkompletu.

 3. Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy  od obowiązku niedzielnej mszy św.  do odwołania.

 4. Nabożeństwa majowe: w Farze codziennie o 18.oo, poza sobotą, gdzie nabożeństwo jest o 8.30. W kaplicy szpitalnej nabożeństwo majowe codziennie o 17.oo.

 5. Apele Jasnogórskie o 21.oo przy figurze MB Niepokalanej.

 6.  Czas Komunii św. wielkanocnej trwa w tym roku do 7 czerwca.

 7.  Spowiedź św. podczas rannych i wieczornych mszy św.

 8. W środę 13 maja przypada 103 rocznica objawień fatimskich. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.30, po niej procesja wokół kościoła z różańcem.

 9. Ojciec św. Franciszek zwraca się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła, aby dzień 14 maja uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

 10. W tygodniu wspominamy : w czwartek św. Macieja Ap., w sobotę św. Andrzeja Bobolę – patrona Polski.

 11.  W niedzielę 17 maja spotkanie dla rodziców dzieci klas III – pierwszokomunijnych.   I tak o godz. 11.45 ( po mszy św.) rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Natomiast o godz. 15.50 (po mszy św.) rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3. Na spotkanie do kościoła nie przychodzą dzieci, tylko jeden z rodziców.

 12.  Daninę diecezjalna na potrzeby diecezji można składać do kopert wyłożonych na stoliku w kruchcie kościoła.  Za ofiary Bóg zapłać. Jak również za ofiary w dzisiejszą drugą niedziele miesiąca.

 13.  Witraże z prezbiterium zostały poddane konserwacji w Poznaniu w firmie Powalisz – Bardoński na Śródce.

 14.   W ostatnim tygodniu zmarli śp.: Krzysztof Grajewski z ul. Mieszka I i Zdzisław Kluczyk z ul. Nad Kanią.  Wieczny odpoczynek … .

 15.  „ Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”  do nabycia w zakrystii.

Dodatkowe informacje