2020-05-17 Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 17.05.2020

 

 1. Msze św. w niedziele i dni powszednie w kościele i kaplicy szpitalnej  bez zmian.

 2. W czasie mszy św. w kościele św. Małgorzaty może przebywać 90 osób. Pozostałe mogą stać na dworze.

 3. Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnej mszy św., szczególnie osobom starszym, chorym i kobietom w stanie błogosławionym -  do odwołania.

 4. Nabożeństwa majowe: w Farze codziennie o 18.oo, poza sobotą, gdzie nabożeństwo jest o 8.30. W kaplicy szpitalnej nabożeństwo majowe codziennie o 17.oo.

 5. Apele Jasnogórskie o 21.oo przy figurze MB Niepokalanej.

 6.  Czas Komunii św. wielkanocnej trwa w tym roku do 7 czerwca.

 7.  Spowiedź św. podczas rannych i wieczornych mszy św.

 8. W najbliższy poniedziałek, wtorek i w środę procesje błagalne o dobre urodzaje w łączności z mszami wieczornymi o 18.30.

 9. W najbliższą sobotę 23 maja Ksiądz Arcybiskup udzieli święceń kapłańskich 9 diakonom. Módlmy się za przyszłych kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej.

 10.  W poniedziałek 18 maja z racji 100 urodzin św. Jana Pawła II w TVP1 i w Polskim Radiu pr. 1 koncert dedykowany św. Janowi Pawłowi II. Początek o godz. 18.oo.

 11.  Dzisiaj spotkanie dla rodziców dzieci klas III – pierwszokomunijnych.   I tak o godz. 11.45 ( po mszy św.) rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1. Natomiast o godz. 15.50 (po mszy św.) rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3. Na spotkanie do kościoła nie przychodzą dzieci, tylko jeden z rodziców.

 12.  Daninę diecezjalna na potrzeby diecezji można składać do kopert wyłożonych na stoliku w kruchcie kościoła.  Za ofiary Bóg zapłać. 

 13.   W ostatnim tygodniu zmarła śp.: Wamda Jędrkowiak  z ul. Mieszka I.   Wieczny odpoczynek … .

 14.  „ Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”.  Są też  kalendarze wydawnictwa Biały Kruk, z wspaniałymi zdjęciami św. Jana Pawła II w cenie 5 zł.

Dodatkowe informacje