2020-05-24 Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.05.2020

 

 1. Msze św. w niedziele i dni powszednie w kościele i kaplicy szpitalnej  bez zmian.

 2. W czasie mszy św. w kościele św. Małgorzaty może przebywać 90 osób. Pozostałe mogą stać na dworze.

 3. Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnej mszy św., szczególnie osobom starszym, chorym i kobietom w stanie błogosławionym -  do odwołania.

 4. Nabożeństwa majowe: w Farze codziennie o 18.oo, poza sobotą, gdzie nabożeństwo jest o 8.30. W kaplicy szpitalnej nabożeństwo majowe codziennie o 17.oo.

 5. Apele Jasnogórskie o 21.oo przy figurze MB Niepokalanej.

 6.  Czas Komunii św. wielkanocnej trwa w tym roku do 7 czerwca.

 7.  Spowiedź św. podczas rannych i wieczornych mszy św.

 8. W czwartek 28 maja w kaplicy w Podrzeczu, msza św. o godz. 19.oo  o dobre urodzaje i nabożeństwo majowe przy figurze MB. Zapraszamy mieszkańców Podrzecza.

 9. Rozpoczynamy przygotowanie do I Komunii św. Zgodnie z ustaleniami z rodzicami  jutro, w poniedziałek 25 maja o godz. 17.oo przychodzi grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, która przystąpi do I Komunii św. w dniu 14 czerwca, na przygotowanie do spowiedzi. A w piątek 29 maja o godz. 17.oo przychodzi klasa III a ze Szkoły Podstawowej nr 3 na podobne przygotowanie. Dzieci przynoszą książeczki i różańce.

 10.  W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

 11.  Daninę diecezjalna na potrzeby diecezji można składać do kopert wyłożonych na stoliku w kruchcie kościoła.  Za ofiary Bóg zapłać. 

 12.   W ostatnim tygodniu zmarli śp.: Tadeusz Lachmann z ul. Bojanowskiego; Helena Tomczak z ul. Robotniczej i Maria Jankowiak z ul. Mostowej. Wieczny odpoczynek ..

 13.  Na ranne msze św.  w kaplicy szpitalnej są  wolne intencje.

 14.  „ Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”. 

Dodatkowe informacje