2020-05-31 Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.05.2020

 

 1. Od przyszłej niedzieli 7 czerwca kończy się dyspensa udzielona na czas pandemii od udziału we mszy św. niedzielnej. Czyli mamy obowiązek uczestniczyć we mszy św. niedzielnej.

 2. Jutro 1 czerwca drugi dzień Zielonych Świąt, czyli święto Matki Kościoła.  U nas msze św. o 6.30, 8.oo, 9.30; 17.00, 18.30. W kaplicy szpitalnej msza św. o 6.oo.

 3. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo majowe o 18.oo, a w kaplicy szpitalnej o 17.oo.

 4. Od jutra 1 czerwca nabożeństwa czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 18.oo, a w soboty o 8.30.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. 

 6. W czwartek Godzina Święta o 18.oo z litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa. Jest to także liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 7. W piątek msza św. dla dzieci o 17.oo. Zapraszamy na tę mszę dzieci, które rok temu były u Pierwszej Komunii św., na rocznicę. Można ubrać strój komunijny.

 8. Spowiedź w piątek od 16.oo, a ponadto podczas rannych i wieczornych mszy św.

 9. W tym tygodniu przygotowanie do I Komunii św. rozpoczyna kl. III „a” ze Szkoły Podstawowej nr 1. I tak jutro 1 czerwca o 16.oo przygotowanie do spowiedzi, a we wtorek pierwsza spowiedź.

 10.  We wtorek 2 czerwca wznawiamy spotkania Kręgu Biblijnego po mszy wieczornej.

 11.  W sobotę 6 czerwca spotkanie Młodych na Lednicy. Ze względu na panujące ograniczenia zapraszamy młodzież na spotkanie on-line o godz. 19.oo do domu katechetycznego na transmisję spotkania z Lednicy, które zakończymy adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 23.oo.

 12.  W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

 13.  Daninę diecezjalna na potrzeby diecezji można składać do kopert wyłożonych na stoliku w kruchcie kościoła.  Za ofiary Bóg zapłać. 

 14.   W ostatnim tygodniu zmarli śp.: Kazimiera Sielska – Kraszewska z ul. Willowej; Marian Cyprian z ul. Kolejowej;  Mirosław Tomczak z ul. Przy Farze; Elżbieta Mike z ul. Fabrycznej. Wieczny odpoczynek ..

 15.  „ Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”.

Dodatkowe informacje