2020-06-08 Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 7.06.2020 

 1. Od dzisiaj nie ma już dyspensy od udziału we mszy św. niedzielnej. Od obowiązku udziału we mszy św. są zwolnione jak zwykle osoby chore, starsze, także zakatarzone  czy z kaszlem. W kościołach obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczkami. Natomiast nie obowiązuje zasada odległości 2 m i określonej liczby wiernych. Na procesjach obowiązują maseczki lub odległość między osobami wynosząca 2 m.

 2.  Nabożeństwa czerwcowe do Najśw. Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.oo, a w soboty o 8.30.

 3. Dzisiaj po mszy o godz. 8.oo zebranie Żywego Różańca w salce.

 4. Jutro w poniedziałek spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w salce.

 5. Także jutro w poniedziałek spotkanie rodziców ministrantów w kościele o godz. 19.oo.

 6. Na przygotowanie do I Komunii św. jutro w poniedziałek przychodzi kl. III „c” ze Szkoły Podstawowej nr 3 o godz. 16.oo. Natomiast o godz. 17.oo spotkanie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 1 – dzieci przystąpią do I Komunii św. w dniu 28 czerwca. Dzieci obowiązkowo przynoszą książeczki i różańce.

 7. Natomiast w piątek na próbę o godz. 17.oo przychodzą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, które przystąpią do I Komunii św. w niedzielę 14 czerwca.

 8. Boże Ciało przypada w czwartek 11 czerwca. Msze św. we Farze jak w każdąniedzielę. W tym roku ze względu na epidemię nie będzie jednej gostyńskiej procesji ulicami naszego miasta. Z Fary po mszy św. o 11.oo wyruszy procesja wokół kościoła i przejdziemy na Rynek do figury Serca Pana Jezusa. Tam Te Deum, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata, śpiew Boże coś Polskę i zakończenie procesji. Na trasie nie będzie ustawionych ołtarzy.

 9. W tygodniu od środy 10 czerwca o godz. 18.30 msza św. wotywna o Najświętszym Sakramencie z nieszporami i procesją wokół kościoła. Tak będzie przez całą „Oktawę” do środy 17 czerwca. A zakończenie „Oktawy” w czwartek 18 czerwca tradycyjnie na Świętej Górze.

 10.  Ksiądz Arcybiskup wydłużył czas Komunii św. wielkanocnej w tym roku do 14 września, czyli do święta Podwyższenia Krzyża św.

 11.  Daninę diecezjalna na potrzeby diecezji można składać do kopert wyłożonych na stoliku w kruchcie kościoła.  Za ofiary Bóg zapłać. 

 12.  Zmarła śp.: Aniela Wechmann z ul. Mieszka I. Wieczny odpoczynek ...                         

  13. „Gość Niedzielny”, „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”.

Dodatkowe informacje