2012.09.09 Ogłoszenia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

09 WRZEŚNIA 2012 R.

1. Dziękujemy nadzwyczajnym szafarzom komunii św. z naszej parafii i ich małżonkom za przygotowanie rejonowego spotkania tej grupy duszpasterskiej, które odbyło się w czwartek.

2. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w poniedziałek 10 IX w domu KATECHETYCZNYM, po wieczornej Mszy św.

3. Uczniów klas pierwszych gimnazjum, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii zapraszamy w środę na Mszę św. wieczorną. Po Mszy św. spotkanie.

4. Spotkanie duszpasterstwa młodych „Źródło” w piątek po wieczornej Mszy św. w domu KATECHETYCZNYM. Zapraszamy także tych, którzy chcą się włączyć w duszpasterstwo.

5. Nabożeństwo Fatimskie w najbliższy czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. Po Mszy św. procesja różańcowa na Świętą Górę. Zapraszamy serdecznie wszystkich czcicieli Matki Bożej. Dla uczestniczących w nabożeństwie będą pod klasztorem podstawione autobusy, ułatwiające powrót.

6. Organizujemy autokarową jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 26 września. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt 40 PLN.

7.  Rodziców z rocznymi dziećmi, urodzonymi we wrześniu zapraszamy na Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem dla dzieci w niedzielę 30 września o godz. 15.00.

8. Siostry Służebniczki informują, że świetlica przy ul. Jana Pawła II 16 jest już czynna.

9. Archidiecezjalny Dzień Młodzieży odbędzie się w sobotę 15 IX przy Katedrze w Poznaniu. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.

10. Liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Bolesnej w sobotę. Tego dnia odbędzie się tradycyjnie Archidiecezjalna Pielgrzymka ludzi chorych, starszych i niepełnosprawnych na Świętą Górę. Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę 15 września 2012 roku o godz. 10.30 uroczystą Eucharystią połączoną z nabożeństwem  na wzór sanktuarium w Lourdes. Modlitwom przewodniczyć będzie ks. bp Grzegorz Balcerek. Po Mszy św. przewidziana jest przerwa na posiłek, a następnie występ Zespołu Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy”.  Zakończenie planowane jest ok. godziny 14.30.

11. X Archidiecezjalna Pielgrzymka dla niesłyszących na Świętą Górę odbędzie się 22 IX. Szczegółowy plan tej pielgrzymki wywieszony jest w gablotach.

12. Małżeństwa przeżywające w tym roku 25 i 50 rocznicę ślubu zapraszamy do katedry w Poznaniu na uroczystą Mszę św. w dniu 16 września o godz. 16:00.

 

Dodatkowe informacje