2017-12-17 - III Niedziela Adwentu

1.
Przed kościołem Parafialny Zespół Caritas rozprowadza opłatki i Wigilijne Świece Caritas – małe po 6 zł, duże po 13 zł. W tygodniu opłatki i świece dostępne będą w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

2.
Msza św. dla głuchoniemych zostanie odprawiona we Farze, dzisiaj, w niedzielę, o godz. 16.oo. Po Mszy św. spotkanie w sali Domu Katechetycznego. Prosimy powiadomić osoby zainteresowane.

3.
Dzisiaj, przed kościołem można nabyć dewocjonalia z Ziemi Świętej wykonane z drewna oliwnego. Akcję prowadzi papieskie stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” pod hasłem „SOS dla Ziemi Świętej.”
Również przed kościołem u naszych ministrantów można zaopatrzyć się w sianko na stół wigilijny.

4.
Spowiedź adwentowa w naszej parafii z udziałem zaproszonych księży odbędzie się w wtorek, 19 XII, w następujących godzinach:
przed południem
od godz. 8.3o – 10.oo /przerwa/        dalej od 10.3o – 12.oo
po południu
od godz. 15.oo – 16.3o          /przerwa/        dalej od 17.oo – 18.3o
oraz od 19.oo – 20.oo
Komunia św. będzie rozdzielana co 20 minut.
W godzinach parafialnej spowiedzi będą dostępne Wigilijne Świece Caritas i opłatki.

5.
Wigilia przypada w tym roku w niedzielę. Msze św. z IV niedzieli Adwentu, będą odprawiane do godz. 12.3o (ostatnia). Nie będzie Mszy św. o godz. 15.oo i 18.3o.
Pasterka jest Mszą św. z Bożego Narodzenia, dlatego nie zastępuje Mszy św. niedzielnej. Pasterka we Farze zostanie odprawiona o godz. 22.oo i druga z udziałem orkiestry o godz. 24.oo. Pasterka w kaplicy szpitalnej o godz. 24.oo.
W I Święto we Farze nie ma Mszy św. o godz. 6.3o. Pozostałe Msze św. będą odprawiane wg niedzielnego porządku.
Bardzo prosimy, aby w okresie Bożego Narodzenia do Komunii św. podchodzić od końca kościoła. Pierwsze podchodzą osoby stojące pod wieżą kościoła. Po przyjęciu Komunii św. prosimy wracać na swoje, wcześniej zajmowane miejsce.

6.
Siostry Służebniczki zapraszają Rodzinę bł. Edmunda na spotkanie dzisiaj, w niedzielę, o godz. 16.oo, do Ochronki.

7.
Rodzice dzieci pierwszokomunijnych mają spotkanie jutro, w poniedziałek, 18 XII, w ramach Mszy św. o godz. 18.3o.

8.
Planujemy pielgrzymkę do Belgii i Francji w terminie od 4 do 12 VIII 2018 r.
Szczegółowe informacje zostały umieszczone w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. W programie znajdują się sanktuaria w Lourdes i La Salette. Zapisy prowadzi ks. Proboszcz.

9.
W parafii witamy ks. Piotra Matuszaka, który z dniem 15 XII został mianowany przez ks. Arcybiskupa wikariuszem naszej parafii.

Dodatkowe informacje