2017-12-31 - Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

1.
W Nowy Rok przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Pierwszy dzień Nowego Roku jest Światowym Dniem Modlitw o Pokój.
We Farze nie będzie Mszy św. o godz. 6.3o. Pozostałe Msze św. będą odprawiane wg niedzielnego porządku.

2.
W najbliższą sobotę, 6 I, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego – tradycyjne Święto Trzech Króli. Msze św. będą odprawiane wg niedzielnego porządku. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.oo.
Orszak Trzech Króli wyruszy ze Św. Góry, po Mszy św. odprawionej o godz. 12.oo, przejdzie na Rynek, dalej pójdzie do Fary. Zakończenie ok. godz. 14.oo.
Zapraszamy całe rodziny do wspólnego kolędowania. Zachęcamy, aby już na Mszę św. przyjść w przebraniu królewskim.
W sobotę przed kościołem u członków Parafialnego Zespołu Caritas będzie można nabyć w okolicznościowym zestawie: kadzidło, kredę i węgielek.
Obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła – w czasie każdej Mszy św.

3.
W tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czasie rannych Mszy św.
Dodatkowo spowiedź w czwartek od godz. 17.3o i w piątek od godz. 16.oo.
W piątek Msza św. dla dzieci zostanie odprawiona o godz. 17.oo.
Nie będzie Mszy św. dla młodzieży o godz. 19.3o.
Chorych odwiedzimy z sakramentami św, w następną sobotę, 13 I, od godz. 8.3o. Chorych prosimy zgłaszać w Biurze Parafialnym.

4.
Rodziców z dziećmi, które przeżywały „roczek” w miesiącu grudniu i styczniu, zapraszamy do udziału we Mszy św. w niedzielę, 7 I, o godz. 15.oo.
Prosimy przynieść świecę chrzcielną dziecka.

5.
Już dzisiaj zapraszamy do wspólnego kolędowania z Kapelą Góralską, w niedzielę, 14 I. Po Mszy św. o godz. 12.3o będzie koncert pastorałek w ich wykonaniu. Kapela będzie uczestniczyła w Mszach św. do południa.

6.
Planujemy pielgrzymkę do Belgii i Francji w terminie od 4 do 12 VIII 2018 r.
Szczegółowe informacje zostały umieszczone w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. W programie znajdują się sanktuaria w Lourdes i La Salette. Zapisy prowadzi ks. Proboszcz.

7.
Spotkania grup duszpasterskich:
a)
opłatek dla ministrantów i ich rodziców odbędzie się w sobotę, 6 I, o godz. 16.oo, w Domu Katechetycznym.
b)
spotkanie opłatkowe dla Wspólnoty Żywego Różańca i Koła Przyjaciół Radia Maryja będzie w niedzielę, 7 I, o godz. 16.oo, w Domu Katechetycznym.

8.
Składamy serdeczne podziękowanie kierownictwu, pracownikom i klientom sklepu Intermarche w Gostyniu za  przekazane produkty na świąteczne paczki, które przygotowywał Parafialny Zespół Caritas. Ze wszystkich pozyskanych produktów w parafii przygotowano i przekazano potrzebującym 150 świątecznych paczek.

9.
Kolęda w naszej parafii rozpoczyna się od poniedziałku do piątku o godz. 15.3o.
W soboty początek kolędy od godz. 15.oo.
W niedziele i w uroczystość Trzech Króli nie kolędujemy.
Zwyczajowo składane ofiary kolędowe są przeznaczone na cele inwestycyjne w parafii, szczególnie na kontynuację prac konserwatorskich przy ambonie.

Dodatkowe informacje