2018-09-16 - Dzisiaj Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

1
Młodzież od klasy VII szkoły podstawowej i starsi - od matury wzwyż mogą się zgłaszać na przygotowanie do bierzmowania. Polega to na tym, że dzisiaj lub jeszcze tylko za tydzień, czyli 23 września, kandydat sam osobiście odbiera kartkę do bierzmowania po każdej mszy św. (nie czyni tego mama, tata lub kolega). Wypełnioną kartkę przynosimy od 24 – 28 września do biura parafialnego w godzinach 17.oo-18.oo. Kandydat szkoły podstawowej przychodzi  na to spotkanie z rodzicem. Starsza młodzież klas VIII i gimnazjum będzie miała spotkania w późniejszym terminie.

2
Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek 20 września po mszy św. wieczornej.

3
W czwartek 20 września dekanalna konferencja katechetyczna. O godz. 16.oo msza św. we Farze, a po niej spotkanie w domu katechetycznym.

4
W środę 26 września organizujemy pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Zapisy w biurze parafialnym, w godzinach otwarcia. Koszt 50 zł. Jednocześnie informujemy, że 24 listopada , tj. sobota,  będzie drugi wyjazd do Częstochowy w ramach ogólno - diecezjalnej pielgrzymki zapraszającej Matkę Bożą w kopii Cudownego Obrazu do nawiedzenia wszystkich parafii naszej Archidiecezji.

5
Siostry Służebniczki zapraszają dzisiaj w niedzielę na spotkanie Rodzinę bł. Edmunda do Ochronki na godz. 16.oo. Zapraszamy także tych, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty, by poznawać charyzmat i duchowość bł. Edmunda.

6
 W przyszłą niedzielę 23 września na mszy św. o godz. 15.oo spotkanie dzieci klas III – pierwszokomunijnych. Po mszy św. spotkanie dla rodziców tych dzieci.

7
W tygodniu 18 września liturgiczne święto św. Stanisława Kostki, a w piątek 21 września św. Mateusza. Imieniny w tym dniu obchodzi nasz wikariusz ks. Mateusz.

8
Wydział Teologiczny w Poznaniu zaprasza na studia podyplomowe katechezy przedszkolnej (2 semestry) po przygotowaniu pedagogicznym oraz na studia podyplomowe teologiczno – katechetyczne (4 semestry) po przygotowaniu pedagogicznym. Zgłoszenia i informacje w biurze parafialnym.
 Dzisiaj po mszach zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny w Poznaniu i na szkoły katolickie Archidiecezji.

9
W minionym tygodniu zmarł śp. ks. Kazimierz Piechocki; w latach 1968 – 1974 był wikariuszem w naszej parafii. Wieczny odpoczynek … .

10
 W przyszłą sobotę i niedzielę, czyli 22 i 23 września, organizowana jest ogólnopolska pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 Również na tablicy ogłoszeń znajduje się informacja o Akademii Miłości, czyli singiel szuka swojej drugiej wartościowej „połówki”. Te spotkania mają miejsce w Poznaniu.

11
 I jeszcze jedno ogłoszenie dla młodych – w sobotę 6 października na Stadionie Narodowym w Warszawie w godz. 12.oo – 24.00  jednodniowe rekolekcje  dla młodych  z całej Polski  - pt. „ Stadion Młodych – włącz pełnię wiary”. Spotkanie dotyczy młodzieży od 14 roku życia, młodych małżeństw oraz wszystkich czujących się „ młodo”. Szczegóły w gablocie.

„Przewodnik Katolicki”  „Gość Niedzielny”.; „Mały Przewodnik Katolicki”.

Dodatkowe informacje