2018-09-23 - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1
Dzisiaj ostatnia niedziela, gdzie po każdej mszy św. kandydat do bierzmowania od klasy VII może zgłosić się po odbiór kartki, będącej zgłoszeniem się do sakramentu bierzmowania. Dotyczy to także starszych po maturze lub pracujących. Wypełnione kartki przynosimy od jutra – poniedziałku do piątku (28 września) do biura parafialnego w godzinach 17.oo – 18.oo. Młodzież klasy VII przychodzi z rodzicem.

2
W środę 26 września pielgrzymka autokarowa do Częstochowy. Jadą dwa autobusy. Jeden będzie podstawiony o godz. 4.45 na przystanku autobusowym na tzw. „górach”, obok ulicy Przemysława II, a drugi o godz. 5.oo na parkingu przy farze. Nie ma już wolnych miejsc.  Drugi wyjazd do Częstochowy będzie 24 listopada w sobotę.

 3
Dzisiaj na mszy św. o godz. 15.oo spotkanie dzieci klas III – pierwszokomunijnych. Po mszy św. zebranie dla rodziców tych dzieci.

4
Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek po wieczornej mszy św.

5
W piątek 28 września międzynarodowa inicjatywa duszpasterska – Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. Stąd w piątek zbieramy się na Gostyńskim Rynku o godz. 15.oo przy figurze Serca Pana Jezusa na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Celem tego nabożeństwa jest przebłaganie Pana Boga za grzechy świata i naszego miasta.

6
W tygodniu  w sobotę 29 września liturgiczne święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

7
W sobotę 29 września o godz. 11.oo msza św. w intencji rzemiosła z okazji 65 –lecia Cechu Rzemiosł Różnych w Gostyniu.

8
Wydział Teologiczny w Poznaniu zaprasza na studia podyplomowe katechezy przedszkolnej (2 semestry) po przygotowaniu pedagogicznym oraz na studia podyplomowe teologiczno – katechetyczne (4 semestry) po przygotowaniu pedagogicznym. Zgłoszenia i informacje w biurze parafialnym.

9
Od soboty 29 września rozpoczyna się Festiwal  Muzyki Oratoryjnej na Świętej Górze. Szczegóły na plakatach.

10
W minionym tygodniu zmarł śp. Józef Gola z ul. Mieszka I. Wieczny odpoczynek … .

 11
W sobotę 6 października na Stadionie Narodowym w Warszawie w godz. 12.oo – 24.00  jednodniowe rekolekcje  dla młodych  z całej Polski  - pt. „ Stadion Młodych – włącz pełnię wiary”. Spotkanie dotyczy młodzieży od 14 roku życia, młodych małżeństw oraz wszystkich czujących się „ młodo”. Szczegóły w gablocie.

Dodatkowe informacje