2018-10-28 - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1
Ostatnie nabożeństwa różańcowe:  w Farze różaniec do wtorku o godz. 18.oo, a w środę po mszy o godz. 8.oo. Dla dzieci nabożeństwo różańcowe do wtorku o godz. 17.oo. W kaplicy szpitalnej różaniec do środy o godz. 17.oo. Zapraszamy.

2
W środę 31 października „Marsz Wszystkich Świętych”, czyli „Holy Winds !”. Początek o godz. 18.oo w Farze, potem przejście ul. Jana Pawła II na Świętą Górę, gdzie o 19.oo będzie odprawiona msza św., podczas, której jeden z kleryków przyjmie strój duchowny. Można się przebrać za świętą osobę.

3
W czwartek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w Farze jak w niedziele, ale wypadają dwie o 12.30 oraz o 15.oo.  Pozostałe bez zmian. Na cmentarzu o godz. 14.oo procesja za zmarłych, która rozpocznie się od górnej bramy. Msza św. na cmentarzu o 14.30. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we mszy św., a nie tylko być na cmentarzu.

4
W Dzień Zaduszny 2 listopada u nas msze św. o 6.30, 8.oo, 9.30 z procesją na cmentarzu przy Farze oraz o 17.oo i 18.30.  Msza św. o godz. 18.30 będzie odprawiona za wszystkich zmarłych z naszej parafii w ciągu minionego roku. Rodziny mogą przynieść znicze, które zostaną pobłogosławione i po mszy będzie je można zanieść na cmentarz. W kaplicy szpitalnej msza św. w Dzień Zaduszny o 6.oo.

5
Odpusty za zmarłych – dwie wersje:
a/ pierwsza: od godz. 12.oo 1 listopada przez cały Dzień Zaduszny 2 listopada można jeden raz zyskać odpust zupełny dla jednego zmarłego nawiedzając kościół, przyjmując Komunię św. i modląc się  słowami  Ojcze nasz i Wierzę w Boga
b/ druga wersja – każdego dnia od 1 – 8 listopada można zyskać odpust zupełny za jednego zmarłego dziennie, nawiedzając cmentarz grzebalny i modląc się dowolną modlitwą za zmarłych. W obu przypadkach wymagany jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

6
Okazja do spowiedzi podczas rannych i wieczornych mszy św. oraz w środę 31 października od 17.oo i 2 listopada także od 17.oo.

7
Przypominamy, że 2 listopada to także I-szy piątek miesiąca, dlatego zapraszamy młodzież i dzieci do spowiedzi i na mszę św. o 17.oo.

8
Wymienianki roczne można składać w biurze parafialnym do końca listopada, a wymienianki jednorazowe w biurze parafialnym lub po mszach w zakrystii.
Za zmarłych polecanych w wymieniankach jednorazowych różaniec 1 i 2 listopada o godz. 18.oo.

9
W sobotę 3 listopada – pierwsza sobota miesiąca. O godz. 8.oo msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po niej różaniec wynagradzający za grzechy i rozważanie. Zachęcamy do zbierania pięciu pierwszych sobót miesiąca.

10
Odwiedziny chorych w sobotę 3 listopada od godz. 8.30.

11
W minionym tygodniu zmarli śp. Zofia Kuberka z ul. Bojanowskiego i Zdzisław Dworczak z ul. Jana Pawła II. Wieczny odpoczynek … .

12
W przyszłą niedzielę będziemy gościli o. Misjonarza Oblata z kalendarzami misyjnymi.

Dodatkowe informacje