2018-11-04 - OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1
Dzisiaj gościmy Ojca misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej. Po mszach św. rozprowadza kalendarze misyjne.

2
Dzisiaj swoje imieniny obchodzi ks. prałat Artur Przybył. Drogiemu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i dalszej ofiarnej posługi kapłańskiej w naszej parafii. Pamiętajmy o modlitwie za Solenizanta.

3
Do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za jednego zmarłego dziennie, przyjmując w tym dniu Komunię św., nawiedzając cmentarz i odmawiając dowolną modlitwę za zmarłego.

4
W czwartek 8 listopada tradycyjne nabożeństwo za zmarłych na naszym cmentarzu. Rozpocznie się ono o godz. 19.30 przy bramie na górze od strony klasztoru. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.
Wymienianki roczne można składać w biurze parafialnym do końca listopada.
Za zmarłych polecanych w wymieniankach jednorazowych różaniec o godz. 18.oo,  do wyczerpania kartek z nazwiskami i imionami polecanych zmarłych.

5
Krąg Biblijny w czwartek 8 listopada po wieczornej mszy św.

6
Spotkania przed bierzmowaniem w tym tygodniu mają klasy siódme: gr. 4 we wtorek 6 listopada o 17.oo  oraz w piątek 9 listopada  gr. 1 o godz. 16.oo i gr. 3 o godz. 17.oo. Spotkania w domu katechetycznym.
Już dzisiaj informujemy,  ze katecheza przed bierzmowaniem dla młodzieży  kl. VIII będzie we wtorek 13 listopada o 17.oo, a katecheza dla klasy 3 gimnazjalnej w czwartek n15 listopada o 17.oo.

7
W sobotę 10 listopada pielgrzymka do Narodowego Sanktuarium św. Józefa do Kalisza oraz  Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego także w Kaliszu. Wyjazd o 8.oo z parkingu przy kościele. Powrót ok. 17.30.

8
W przyszłą niedzielę 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. O godz. 11.oo msza św. za Ojczyznę. Po niej uroczystości na Rynku.

9
Za tydzień w niedzielę 11 listopada po mszach św. młodzież będzie rozprowadzała rogale marcińskie.

10
Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 24 listopada (sobota), będącą ogólnodiecezjalnym zaproszeniem Matki Bożej do nawiedzenia  naszej Archidiecezji w kopii obrazu Jasnogórskiego. Koszt 50 zł. Wyjazd o 5.oo. Powrót ok. 22.oo.

11
Przyjmujemy też zapisy na wyjazd do Torunia  na 27 rocznicę powstania Radia Maryja w dniu 1 grudnia.

12
W minionym tygodniu zmarli: śp. ks. Mieczysław Plóciennik, który w latach 1965 – 1967 był wikariuszem w naszej parafii, pogrzeb w poniedziałek w Zielonej Wsi k. Rawicza.;  Elżbieta Rączka z ul. Mieszka I; Mieczysław Mroczek z os. 700-lecia; Zofia Hubner z ul. Jana Pawła II; Grażyna Mazurek z Grabonoga. Wieczny odpoczynek … .

Dodatkowe informacje