2018-11-11 - XXXII Niedziela zwykła

1
Dzisiaj o godz. 11.00 msza św. za Ojczyznę z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Po mszy św. uroczystości na Rynku ze wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego i odsłonięciem oraz poświęceniem tablicy na pomniku Serca Pana Jezusa z okazji 100 rocznicy Niepodległości i zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. O godz. 12.oo we wszystkich kościołach w Polsce biją dzwony.

2
Wymienianki roczne można składać w biurze parafialnym do końca listopada.

3
Spotkania przed bierzmowaniem w tym tygodniu mają: młodzież klasy VIII we wtorek 13 listopada o godz. 17.oo; młodzież klasy III gimnazjalnej ma spotkanie w czwartek 15 listopada o godz. 17.oo. Natomiast młodzież kl. VII, grupa 2 ma spotkanie w piątek 16 listopada o godz. 16.oo.

4
W piątek 16 listopada wyjście młodzieży klas VII na cmentarz. Zbiórka o godz. 19.oo przy Farze, potem wspólne przejście na cmentarz. Tam modlitwa  z wymieniankami za zmarłych i wspólny powrót do domów.

5
Dzisiaj 11 listopada po mszach św. młodzież  rozprowadza rogale marcińskie.

6
W poniedziałek 12 listopada spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja po mszy wieczornej.

7
W przyszłą niedzielę 18 listopada msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych o 15.oo.  Zapraszamy szczególnie ojców, którzy wręczą dzieciom książeczki. Po mszy św. krótkie spotkanie.

8
Siostry Służebniczki wraz z dziećmi, przy współpracy z GOK „Hutnik”, serdecznie zapraszają na świętowanie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Będzie to Bal Niepodległości połączony z Rodzinnym Śpiewaniem piosenki patriotycznej w GOK „Hutnik” 18 listopada w przyszłą niedzielę o godz. 16.oo. Serdecznie zapraszamy Rodzinę bł. Edmunda Bojanowskiego i wszystkich chętnych do wspólnego świętowania.

9
Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 24 listopada (sobota), będącą ogólnodiecezjalnym zaproszeniem Matki Bożej do nawiedzenia  naszej Archidiecezji w kopii obrazu Jasnogórskiego. Koszt 50 zł. Wyjazd o 5.oo. Powrót ok. 22.oo. Jest jeszcze wiele wolnych miejsc.

10
Przyjmujemy też zapisy na wyjazd do Torunia  na 27 rocznicę powstania Radia Maryja w dniu 1 grudnia.

11
W Gostyniu odbędą się rekolekcje ewangelizacyjne w dniach 23 – 25 listopada br. (tj. od piątku do niedzieli ). Organizatorem jest Parafia Ducha Świętego i Domowy Kościół, a spotkanie będą odbywały się w Liceum Ogólnokształcącym. Zabieramy Pismo św. Szczegóły na plakatach lub na kartkach informacyjnych u ministrantów. Zachęcamy szczególnie małżeństwa.

12
W minionym tygodniu zmarli: śp. Kazimierz Kal z ul. Mieszka I i Jerzy Kwita z ul. Parkowej.  Wieczny odpoczynek … .

13
Bóg zapłać za ofiary w dzisiejszą drugą niedziele miesiąca na potrzeby parafii. M.in. kupiliśmy węgiel, założyliśmy termoregulatory na kaloryfery w domu katechetycznym. Obecnie rozpoczął się remont kuchni na probostwie.

Dodatkowe informacje