2018-12-02 – I Niedziela Adwentu

1
Rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny.
Roraty  od poniedziałku do piątku o godz. 17.oo, a w soboty o godz. 6.30 (poza 8 grudnia).  Dzieci podczas rorat losują figurki Matki Bożej na jeden dzień w celu wspólnej modlitwy w domu z rodziną oraz zbierają obrazki. Zachęcamy dzieci do przynoszenia lampionów. W kaplicy szpitalnej roraty od poniedziałku  do soboty o godz. 6.oo.

2
Od dzisiaj Parafialny Zespół Caritas rozprowadza  przed kościołem
- świece Caritas, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Za małe świece ofiara  6 zł, za  duże ofiara 13 zł..
- Parafialny Zespół Caritas rozprowadza także poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód przeznaczony jest na pomoc osobom starszym i potrzebującym z naszej parafii. W tygodniu świece i opłatki można nabywać w biurze parafialnym  w godzinach otwarcia.

3
Wyłożone są papierowe torby na produkty żywnościowe. Można je zabierać i wypełnione prosimy przynosić do zakrystii przed lub po mszach, a także do biura parafialnego w godzinach otwarcia. Akcja z torbami trwa do połowy grudnia, dlatego że przed Świętami Bożego Narodzenia muszą dotrzeć dla potrzebujących z parafii.

4
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o 18.oo Godzina Święta w łączności z mszą św. o 18.30.  W piątek o 17.oo msza św. roratnia i pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży.
Spowiedź przed i podczas mszy św. oraz w piątek od 16.oo.

5
W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. U nas msze św. o godz. 6.30, 8.oo  i  9.30. Na mszę św. o 9.30 zapraszamy dzieci, szczególnie pierwszokomunijne, którym poświęcimy medaliki.  W tym dniu w kaplicy szpitalnej msza św. o 6.oo.

6
W sobotę 8 grudnia odwiedziny chorych z sakramentami św. od godz. 8.30.

7
Spotkanie przed bierzmowaniem w tym tygodniu ma kl. VII, gr. 4 we wtorek 4 grudnia o godz. 17.oo.

8
Informujemy, że spotkanie wyjeżdżających do Ziemi Świętej w lutym 2019 r. odbędzie się w sobotę 15 grudnia o godz. 18.oo w Domu Katechetycznym, salka nr 2.

9
W przyszłą niedzielę – dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi  na Wschodzie.

10
Także w przyszłą niedzielę 9 grudnia na Świętej Górze o godz. 10.30 msza św. w rocznicę stanu wojennego oraz z okazji 100-lecia Niepodległości, w intencji internowanych zmarłych i żyjących.

11
W minionym tygodniu zmarli śp. : Jan Łukaszewski z ul. Bojanowskiego,  Ryszard  Beisert z ul. Wojska Polskiego i Teresa Kuflińska z os. 700-lecia  Wieczny odpoczynek.

Dodatkowe informacje