2018-12-16 – III Niedziela Adwentu

1
Przed nami ostatni tydzień rorat. Msza św. roratnia od poniedziałku do piątku o godz. 17.oo, a w soboty o godz. 6.30.   W kaplicy szpitalnej roraty od poniedziałku  do soboty o godz. 6.oo.

2
 Parafialny Zespół Caritas rozprowadza  przed kościołem świece Caritas, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Za małe świece ofiara  6 zł, za  duże ofiara 13 zł.. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza także poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód przeznaczony jest na pomoc osobom starszym i potrzebującym z naszej parafii. W tygodniu świece i opłatki można nabywać w biurze parafialnym  w godzinach otwarcia.

3
Katechezy przed bierzmowaniem połączone z roratami mają w tym tygodniu następujące grupy: klasy VIII we wtorek o godz. 17.oo; a klasy III gimnazjalne w środę o godz. 17.oo.

4
 Spotkanie Rodziny bł. Edmunda Bojanowskiego odbędzie się  dzisiaj o godz. 16.oo w Ochronce Sióstr Służebniczek.

5
Spowiedź adwentowa w naszej parafii z udziałem kapłanów z dekanatu odbędzie się w piątek 21 grudnia. Program spowiedzi:  8.30 – 12.oo (z przerwą półgodzinną o 10.oo); oraz od 15.30 – 17.oo i od 18.oo – 20.oo. Bardzo prosimy o skorzystanie z tej możliwości spowiedzi. Komunia św. będzie rozdzielana co pół godziny przez szafarzy nadzwyczajnych.

6
W biurze parafialnym można zgłosić prośbę o przyjście szafarza nadzwyczajnego z Komunią św. dla chorej osoby w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

7
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje charytatywną „Tytka” i ofiarowali artykuły spożywcze i chemiczne dla potrzebujących osób i rodzin z naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać. Rozdziałem tych darów zajmuje się Parafialny Zespół Caritas, któremu za tę posługę serdecznie dziękujemy.

8
Dzisiaj młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”, rozprowadza własnoręcznie wykonane kartki i ozdoby świąteczne. Dochód  przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd naszej młodzieży.

9
Za tydzień u ministrantów będzie można nabyć sianko na stół wigilijny.

10
W minionym tygodniu zmarli śp. : Grażyna Rolnik z os. 700-lecia, członkini Parafialnego Zespołu Caritas i Kazimierz Szymoniak z ul. Polnej; Edmund Dubicki z ul. Parkowej i Lucylia Nowak z ul. Polnej. Wieczny odpoczynek … .
„Przewodnik Katolicki”; „Gość Niedzielny” z darmową płytą z najpiękniejszymi kolędami;   „Mały Przewodnik Katolicki”.

Dodatkowe informacje