2018-12-23 - IV Niedziela Adwentu

1
Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. U nas msze św. o godz. 6.30 i 8.oo. W kaplicy szpitalnej o godz. 6.oo. W Wigilię zgodnie z polską tradycją pamiętajmy o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych

2
 Parafialny Zespół Caritas rozprowadza  przed kościołem świece Caritas, jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Za małe świece ofiara  6 zł, za  duże ofiara 13 zł.. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza także poświęcone opłatki wigilijne, z których dochód przeznaczony jest na pomoc osobom starszym i potrzebującym z naszej parafii.

3
Jutro Pasterki o godz. 22.oo oraz o 24.oo z towarzyszeniem orkiestry. W kaplicy szpitalnej pasterka o 24.oo.
W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenie wypada msza św. o godz. 6.30. Pozostałe od 8.oo jak w każdą niedzielę. W drugie Święto św. Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę.

4
Dzisiaj ministranci rozprowadzają sianko, a  młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży „Źródło”, rozprowadza własnoręcznie wykonane  ozdoby świąteczne. Dochód  przeznaczony jest na wakacyjny wyjazd naszej młodzieży.

5
W czwartek 27 grudnia przypada 100 – rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Msza św. we Farze o godz. 17.oo. Po niej przemarsz na Rynek i dalsze uroczystości z kompanią reprezentacyjną Wojska Polskiego. Prosimy o wywieszenie w tym dniu flag narodowych lub powstańczych.

6
Dziękujemy braciom Bonifratrom  z Marysina za tegoroczne choinki; panom Janowi, Sławomirowi i Jarosławowi za przywiezienie choinek oraz  panom  Jurkowi, Krzysztofowi i Andrzejowi  za ustawienie i ubranie choinek, a także za  przygotowanie żłóbka w kościele  oraz siostrze Teresie za wykonanie stroików na ołtarzach. Serdeczne Bóg zapłać. 

7
W minionym tygodniu zmarli śp. : Jan Ptak z os. Gawrony  i Beata Kujawska z ul. Polnej.  Wieczny odpoczynek … .

8
„Przewodnik Katolicki” podwójny numer  z książeczką – modlitewnikiem ( cena 10 zł) „Gość Niedzielny” – podwójny numer (cena 8 zł);   „Mały Przewodnik Katolicki”.

9
Tegoroczną kolędę rozpoczniemy od piątku 28 grudnia od ul. Mieszka I. Na kolędę prosimy przygotować krzyż, świece, wodę święconą. Dzieci i młodzież prosimy o zeszyty lub ćwiczenia z lekcji religii, a młodzież szkół średnich i tę, która skończyła szkołę  ponadgimnazjalną o ostatnie świadectwo szkolne.

Dodatkowe informacje