Holy Wins 2019

                   W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych w godzinach wieczornych odbył się marsz Wszystkich Świętych - zwany potocznie Holy Wins (Święty zwycięża). Licznie zgromadzona,  a niekiedy także przebrana na wzór konkretnych świętych patronów młodzież, wyruszyła sprzed fary na Świętą Górę, po drodze radośnie śpiewając i modląc się. Wśród "przebierańców" nie zabrakło też naszego ks.proboszcza... Przy bramie cmentarnej - jak co roku - odmówiono Litanię do Wszystkich Świętych. Następnie przemaszerowano do Bazyliki Świętogórskiej, gdzie o godz. 19.00 odprawiona została koncelebrowana Msza Święta. 

Galeria: >>>kliknij<<<

80. rocznica rozstrzelania na rynku obywateli Gostynia i okolic

 

                 21 października br. obchodziliśmy osiemdziesiątą rocznicę rozstrzelania przez Niemców na gostyńskim rynku mieszkańców naszego regionu. Uroczystości z tej okazji rozpoczęły się o godz. 17.00  koncelebrowaną Mszą Św.we farze pod przewodnictwem jej proboszcza ks. Grzegorza Robaczyka. Wzięły w niej udział liczne poczty sztandarowe, samorządowcy, delegacja z Niemiec, rodziny pomordowanych oraz mieszkańcy miasta i okolic. Po zakończeniu Mszy Św. wszyscy zgromadzeni, w asyście kompanii honorowej Wojska Polskiego oraz orkiestry dętej, przemaszerowali na rynek, gdzie okolicznościowe przemówienia wygłosili burmistrz Gostynia p. Jerzy Kulak oraz zastępca nadburmistrza Drezna p. dr Peter Lames. Odbył się Apel Poległych, padły strzały salwy honorowej oddane przez żołnierzy, delegacje złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem a na zakończenie tej części uroczystości odśpiewano "Rotę". Następnie udano się na gostyński cmentarz, gdzie miała miejsce uroczystość odsłonięcia i poświęcenia nowo wybudowanego Pomnika Bohaterów Ziemi Gostyńskiej.

 

Galeria: >>>kliknij<<<

 

Duchowe zakończenie roku 2012

Jeśli chcesz …podziękować za łaskę minionego roku, przeprosić za wszelkie oddalenia od miłości Boga i prosić o umocnienie i pogłębienie wiary w Nowym Roku łaski 2013.

Skupienie kolędowe połączone z modlitwą i Eucharystią. Duchowym przewodnikiem będzie ks. Artur Biegański.

W programie skupienia czas na warsztaty taneczne, plastyczne, kolędowanie wśród chorych w szpitalu. 

Kiedy? 29.12.2012- 1.01. 2013

Gdzie? ul. Jana Pawła II 16, 63-800 Gostyń

Kontakt s. M. Katarzyna Szulc

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel 796857293

Dodatkowe informacje