Poznańskie Forum Duszpasterskie

Umiłowani Archidiecezjanie!

W pierwszą niedzielę Adwentu 2012 roku rozpoczniemy realizację ostatniego etapu trzyletniego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2010-2013 „Kościół domem i szkołą komunii”. Hasłem tego roku będą słowa: „Być solą ziemi”.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych – w ramach Poznańskiego Forum Duszpasterskiego – w sobotę, dnia 29 września br. odbędzie się sesja, podczas której znani i cenieni specjaliści mówić będą o roli świeckich w Kościele oraz o tym jak powinniśmy świadczyć o Bogu w rodzinie i w społeczeństwie, w gospodarce, polityce i mediach.

Do udziału w tym spotkaniu są zaproszeni tak świeccy jak i duchowni, wychowawcy i nauczyciele, katecheci, członkowie różnych grup duszpasterskich, a nade wszystko przedstawiciele Parafialnych Rad Duszpasterskich (2-3 osoby z parafii), którzy są odpowiedzialni za realizację programu duszpasterskiego w swoich parafiach. Sesję rozpocznie Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem kard. Stanisława Ryłko w kościele pw. św. Rocha w Poznaniu o godz. 10.00. Następnie będą miały miejsce wystąpienia zaproszonych gości w Sali Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej. Jak najserdeczniej zapraszam do udziału w tym spotkaniu przedstawicieli wszystkich parafii naszej Archidiecezji.

+ Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański

Dodatkowe informacje